Başıma geçen ilginç bir olay

er2grul

Hectopat
Makaleler
2
Merhabalar. Bir arkadaşım ile yaklaşık 2 haftadır bir arkadaşım ile NodeMCU (bir geliştirme ve Wi-Fi kartı) programı geliştiriyoruz. Bu süreçte kendi bilgisayarımız olmadığı için okulun bilgisayarlarını vb kullanıyorduk.
Dün akşam yurdun bilgisayarını kullanmak için zar zor izin aldık. Bir IDE'i silmemiz gerekti ve C diskine girdik. Bir de ne görelim. Bütün klasörler (program files vb.) .scr olmuş. Tabii bizde sağlam bir korku. Sosyalde eski konulara baktım. Bu virüs USB ile bulaşan bir virüsmüş. Olay orada patladı. Aynı gün bilgisayara USB belleğimi takmıştım. Çözümü olarak Adobe Online hizmetini silmek ve yeniden başlatmak yazıyordu. Ben de öyle yaptım.
Yeniden başlatma anında, yaklaşık 2 aydır her açılışta ekrana gelen "my birthday is surabaya" yazısı geldi. Normalde tamam deyip atlardım ama bu sefer okudum. Önemsemeden geçtim ve tekrar sosyale girdim devamını öğrenmek için. Konunun devamında bu virüsün başlangıç ekranına bu yazıyı yazdırdığını öğrendim, sinyaller o anda geldi tabii. Virüsü ben bulaştırmamıştım. Derhal olay yerini terk ettim. Son.

Yeni konular

Geri
Yukarı