Başımdan bela eksik olmuyor

Kendinizi keşfedin. Yapmaktan zevk aldığınız şeylerle uğraşın. Gününüzün bir kısmını eğlenerek, istediğinizi yaparak geçirmeniz sizi rahatlatır. Daha özgür hissedersiniz. Aldığınız kararlar başkasının doğrusu yada yanlışı olmasın. Sizin doğrunuz yada yanlışınız olsun. Eğer yanlış bir iş yaptığınızı düşünüyorsanız, "zararın neresinden dönersen dön kardır.", demişler.
Hayatınıza değer verirseniz, o da size değer verir.

Evet, psikolojik olarak rahatlatmaya çalışan işçiler. Psikiyatr diyemiyorum maalesef. Aşırı şekilde mesafe olması, samimiyetsizliğin tavan yapması, 25-30 dakika boyunca o odadaki duvarların üstüne gelmesi, doktorun 30 dakika boyunca susmayan çenesi ve 1 saniyeliğine bile değişmeyen ses tonu...sonucunda daha kötü bir gün. Sadece Türkiye'de mi var, bilmiyorum ama gerçekten can sıkıcı bir durum. 2+2'ye 5 diyen çocuğa, 'eh işte biraz yaptın, biraz hallettin, hadi zorla.' demek veya 'evet, güzel ama şöyle yapsan daha iyi olur.' demeleri gibi. Yani hiç hatalarını dile getirmemeleri. Böyle yapınca o kişi daha çok başarısız oluyor.

Forumda gerçekçi olan çok insan var. Bence buradaki tavsiyeler, fikirler, düşünceler daha çok rahatlatıyor insanı. Mesleğini aşkla yapan o psikiyatrlar bana hiç samimi gelmiyor. Önermiyorum...
Ben ve tanıdıklarım dahil çoğu insan pişman oluyor. Denetleme, düzen diye bir şey kalmamış sonuçta. Yaptığın işe bakacak kimse olmadıktan sonra baştan savma yapıyorsun. Sayısız örnek olduğu için kötülemiş gibi oldum. Ama maalesef şu işi hakkıyla yapan bir kişiye bile denk gelmedim. Memleketteki insan psikolojisinden anlamayan herkesi tek tek seçip, psikiyatr yapmışlar. Adamlar kötü bir iş için emek vermişler. Resmen özenle seçmişler. Neyse Umarım ben haksızımdır.
Kesinlike haklısın dostum, sonuçta o da bir insan ve gerekli eğitimi almış orasında sıkıntı yok. Fakat düzgün diksiyonluların psikiyatr olmasının sebebi, insanı aldatıp moral vermek için gibi geliyor yani iş bende bitiyor.

Bu yaşımda(21) 3000 lira banka borcum var toplam, herkesin bi' derdi, bi' kaçamadığı var yani anlayacağın. Sal gitsin er ya da geç düzelecek bazı şeyler.

Geçmiş olsun diyerek baslayayim. Sen elinden geleni yap, didin, çalış. Olmazsa da kasma kendini. Biraz sal hayatı gitsin.
Olmuyor zaten, sosyal hayata uyum sağlayamıyorum. Diksiyonum, ses tonum, fiziğim iyi kız bulmak istiyorum, şimdiki kızların zaten niyeti belli özetlemeye gerek yok :) asker tipin var diyor herkes. Ama sosyal fobi midir veya başka bir şey midir ondan dolayı sosyal hayata uyum sağlayamıyorum aptal durumuna düşüyorum sorunum o. Benden düşük IQ'lu insanlar bile sosyal hayata rahatça uyum sağlıyor, kendimi gerizekalı olarak görmüyorum ki, değilim zaten. Ne kadar çabalarsam çabalayayım, bir yerde elimde kalıyor. Allahtan derslerim iyide açık liseyi erken bitirip güzel bi üniversite güzel bir bölüm tutturup hayatıma devam edeceğim, inşallah bir aksilik çıkmaz yine :).

Hayatın kanunu bu. Biri biter diğer başlar eğer biri biter diğeri başlamazsa dertlerinle uğraşmazsın bir süre sonra hayat sıkıcı olur. Önemli olan dertlerin içindeki güzellikleri görebilmek (Yin Yang).

Bence kendine bir hobi edinmelisin. Spor, müzik, resim vb. şeylerle uğraşmak insana gerçekten sorunlarını unutturuyor. Ben spor ile uğraşıyorum ve cidden psikolojik açıdan ve ayrıca sağlığıma çok faydası oldu sana da tavsiye ederim.

Arkadaşlar merhaba, konu başlığı ultra konu dışı farkındayım... Neyse konumuza gelelim: Arkadaşlar hayatımda okul derdi bitiyor çevre derdi başlıyor, o bitiyor sağlık derdim başlıyor, para derdini pek takmıyorum o başlıyor, sosyal dertler başlıyor, psikolojik dertler başlıyor... Benim gibi olan vardır peki halimiz ne olacak? Ne yapmalıyız?
Hayatın amacı bu zaten. Acımasız olacak ki tecrübe edinebilesin, bu belalara karşı nasıl mücadele edeceğini öğrenebilesin. Yoksa hayatın anlamı kalmaz. Bu belalara karşı da sakın susup oturma. Okulda biri sana laf mı söyledi durup dururken, 1-2 sabret sonra karşılığını ver. Kavgaysa kavga. Her şeye sabreden birisi olarak sanmasınlar seni. Benim okul hayatım da hemen hemen böyle. Sanma ki hepimizin hayatı sütten çıkmış ak kaşık...

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı