Basın neden sürekli oyunları kötülüyor?

Burası Türkiye kimisi kötüler kimisi kötülemez aksine yönlendirir ama Türk insanının %60 affedersiniz aptal oldukları için yalan basına inanmaktadır, halbuki özet olarak geçersek oyunlar onların izlediği filmlerin kendi kontrol edebildikleri bir oyun gibi düşünebilirler ya da oyunun ana konusu kitaptır neredeyse tüm hikayeli oyunlar kitaplardan alınmıştır, Türk insanı işte araştırmadan etmeden sadece ünlüler konuşulur bilimle ilgili bir şey ya da yabancılarla ilgili bir şey söylersin gavur derler, et kültüründen bahsedersin yabancıların yaptığı pirzola tarzları gibi hemen " inek misin olum sen möööööö" diye dalga geçerler, kafana takma artık Televizyon dahi izlemiyorum o dizileri geçiyorum bile hep aynı şey farklı ortam farklı oyuncu aynı söz aynı senaryo.
(Ben yazar mı olsam ya, cidden bu tür konular açıldığında hep uzun uzun cümleler yazmadan duramıyorum :D)

Aklıma bir soru takıldı basın her ne koşulda olursa olsun oyunları kötülüyor. En fazla vurunca kırmızı olan Minecraft'ı bile şiddet dolu oyun diye gösterdiler. Daha bir sürü örneği var.
Çocuğun biri zamanında kendisini pokemon sanıp camdan atladı. Anime’ye çizgi film dedikleri halde onu bile yasakladılar. Burdan basit bir denklemle neden olduğunu bulabiliriz.

Televizyonda artık şu 3 işaret yan yana gelmeden başlamayan dizi kalmadığı halde hala nasıl bilgisayar oyunlarına laf atıyorlar anlamıyorum. Siz nesiniz de neyi savunuyorsunuz? Gerçi başta "Genel İzleyici Kitlesi" varken diğerleri yanına nasıl gelebiliyor onu da anlamıyorum.

80px-TRAİ_T.png
80px-TRAİ_Ş.png
80px-TRAİ_O.png

Ayak serçe parmağımızı kenara bir yere vursak oyunlar diyecekler. Oyunların nasıl olduğu hakkında bir fikirleri bile yok. Oyunlar hakkında bir fikirleri olmadığı halde konuşuyorlar. Kısacası aptallar, cahiller ve yapacak haber olmadığı için böyle şeylere başvuruyorlar. Zaten hemen hemen tüm haberler doğru değil yalan.

Aklıma bir soru takıldı basın her ne koşulda olursa olsun oyunları kötülüyor. En fazla vurunca kırmızı olan Minecraft'ı bile şiddet dolu oyun diye gösterdiler. Daha bir sürü örneği var.
Minecraft'ı Mine Craft diye yazmışlardı.

Kötü yanıysa haberler oyunlardan daha kötü. Haberler de, gerçek dünya da olan binlerce kötü şey gösteriliyor ve çocuklarda anne babalarıyla bunu izledikleri için psikolojileri daha çok bozuluyor. Benim anlamadığım ülkede binlerce iyi haber varken neden özellikle kötü haberleri seçip gösteriyorlar? Daha çok ilgi için olduğunu sanmıyorum.

Geri
Yukarı