Basit bir oyun nasıl yapılır?

yavuzselim44

Centipat
Oyun yapımına yavaştan başlamak istiyorum. Basit bir şeyden başlamak istiyorum. Peki bu oyun yapımı nasıl oluyor hangi programları indirmeliyim yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak oyun motoru olmadan oyun yapmak zor, zaten herhangi bir bilgiye sahip değilsiniz o yüzden daha da zor olacaktır. Kendinize bir oyun motoru seçin, yeni başlayacaksanız Unity bende dahil herkesin tavsiyesidir. Sonra direkt yapmak istediğiniz oyun ile ilgili planlara ve çalışmalara başlamayın. Oyun yapmaya başlayan herkes bu hatayı yapıyor (bende dahil). İlk önce oyun motorunu keşfedin yani oyun motoru ile ne yapılabilir öğrenin veya kodlama yeteneğinizi (oyun motorunuz doğrultusunda) geliştirin.

Bu arada tek başınız oyun geliştirecekseniz, sadece oyun motoru ve kodlama değil çizim (2D oyunsa veya konsept için), modelleme, animasyon, müzik (isteğe bağlı), sesler gibi şeylerde de kendiniz geliştirmeniz veya belirli bir bilgiye sahip olmanız gerek.
Bir bilginiz varsa tek başına nasıl ses, müzik, çizim vs. yapabiliriz. Benim çizim yeteneğim yok çöp adam bile çizemem ama oyunumda hazır bedava assetler yerine kendi çizdiğim, dizayn ettiğim assetler kullanmak istiyorum. Ses de hangi programla yapılabiliyor ya da programla mı yapılıyor, yürüme sesi, menü müziği vs. bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.

Bir bilginiz varsa tek başına nasıl ses, müzik, çizim vs. yapabiliriz. Benim çizim yeteneğim yok çöp adam bile çizemem ama oyunumda hazır bedava assetler yerine kendi çizdiğim, dizayn ettiğim assetler kullanmak istiyorum. Ses de hangi programla yapılabiliyor ya da programla mı yapılıyor, yürüme sesi, menü müziği vs. bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.
İlk önce hazır asset yerine kendi assetleriniz kullanmak istemenize sevindim. Çünkü oyun yapmaya başlayan herkes hazır assetleri kullanıyor ve ortalıkta aynı assetlerle hazırlanmış 50 farklı oyun oluyor.

Aslında Youtube'da videosunu çekmek istiyorum. Ama nereden başlayacağımı bilemiyorum :D.
Sizin dediklerinizden başlayacağım. Tabi önce kulaklığımın gelmesi gerek (garantiden), çünkü ses kayıt etmem gerek.

İlk önce hazır asset yerine kendi assetleriniz kullanmak istemenize sevindim. Çünkü oyun yapmaya başlayan herkes hazır assetleri kullanıyor ve ortalıkta aynı assetlerle hazırlanmış 50 farklı oyun oluyor.

Aslında Youtube'da videosunu çekmek istiyorum. Ama nereden başlayacağımı bilemiyorum :D.
Sizin dediklerinizden başlayacağım. Tabi önce kulaklığımın gelmesi gerek (garantiden), çünkü ses kayıt etmem gerek.
Kanalınızın adı ne? Takip etmek isterim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı