Basit bir sebep CİMER'den ceza almaya neden olur mu?

fatihgg

Centipat
Merhaba. Dün bir forumda;
"Atatürk din adamlarını astıysa mutlaka bir sebebi vardır, adamın dininden bize ne" yazdım.
Bana yok öyle bir şey Atatürk kimseyi asmaz, Atatürk'e iftira atıyorsun diye Cimer'e şikayet ettiler. Yaşım 14. ve LGS'ye gireceğim. Acaba mahkemelik bir durum olur mu? Cidden çok korkuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Dün bir forumda;
"Atatürk din adamlarını astıysa mutlaka bir sebebi vardır, adamın dininden bize ne" yazdım.
Bana yok öyle bir şey Atatürk kimseyi asmaz, Atatürk'e iftira atıyorsun diye Cimer'e şikayet ettiler. Yaşım 14. ve LGS'ye gireceğim. Acaba mahkemelik bir durum olur mu? Cidden çok korkuyorum.
Neler neler deniyor bir bilseniz sizinki masal gibi.
Ayrıca bir şey olması pek mümkün değil. Hakaret yok, onu geçtim tahrik edici bir şey yok, onu da geçtim tarih bilginiz zayıf olabilir, bir yerden duymuş olabilirsiniz vs.
Yani Muz Cumhuriyetinde olmadığınız sürece kimse sizi takmaz.

Umarım olmaz. 5816 numaralı kanuna göre Atatürk'ü eleştirmek değil, hakaret etmek suç.

En iyisi hukukçu bir tanıdığına sor. Çünkü bu olay eğer gerçekleşmedi ise veya yazılı kaynak yoksa iftira atmış oluyorsun.

En iyisi hukukçu bir tanıdığına sor. Çünkü bu olay eğer gerçekleşmedi ise veya yazılı kaynak yoksa iftira atmış oluyorsun.
Biraz geç cevap veriyorum kusura bakmayın. Hukukçu bir tanıdığım yok. Şimdiye kadar bir şeyde olmadı zaten. Ama gerçekten korkuyorum. Umarım bir şey olmaz. Forumda hukukçu varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim.

Muhtemelen etmemişlerdir bile, blöf yapmışlardır. Ama diyelim ki ettiler; siz Atatürk'e hakaret etmemişsiniz, bir şey etmemişsiniz. Bir şey olacağını zannetmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı