Bir insan ortada bir sebep yokken neden mutsuz olur?

Sammy Winchester

Hectopat
Daha fazla  
Sizce bir insan neden ortada bir sebep yokken kendi isteğiyle mutsuz olur? Bunu yaşıtlarımda çok gözlemliyorum. Bence yaşama cüret etmenin ardında kesin bir ilgi var. Bir insanın saçma sapan nedenlerden çok mutsuz olmasının başka bir açıklaması olamaz. Türkiye'de birçok genç bu şekilde.

Sizce bir insan neden ortada bir sebep yokken kendi isteğiyle mutsuz olur? Bunu yaşıtlarımda çok gözlemliyorum. Bence yaşama cüret etmenin ardında kesin bir ilgi var. Bir insanın saçma sapan nedenlerden çok mutsuz olmasının başka bir açıklaması olamaz. Türkiye'de birçok genç bu şekilde.
Hayatta mutlu olmak için çalışmak lazım. Tatile gidersen mutlu olursun, veya istediğin bir şeyi alırsın vs. Bunların hepsi için efor ve zaman lazım.

Bende öyleyim, bilmiyorum hayatımda hiçbir değişiklik yok. Her gün aynı stres aynı okul yani her şey kendini tekrarlıyor. Her şey çok pahalı. Hiçbir şeyin tadı kalmadı artık. Belki de bu yüzden mutsuzumdur. Tabii belki diğerleri başka şeyler yüzünden mutsuzdur. Herkesin kişisel nedenleri var kişiden kişiye değişir.

Bence, bazen hayatın anlamsızlığını idrak ediyoruz ve canımız sıkılıyor veya mutsuzluk yaşıyoruz. Çocukluğumda çok sık olmakla birlikte zaman zaman can sıkıntısı yaşıyorum. Can sıkıntısı diye bahsettiğim şey, hiçbir şeyden zevk almama, ne yapacağını bilememe hali.

Ortada bir sebep yokken değil aklınıza eskiden yaşadığınız kötü olay veya ilerde yaşayabileceğiniz kötü bir durum hissederseniz mutsuz olursunuz. Hayata pozitif bakın. Her şeyin daha iyisini düşünün. Kötü bir olayda motive olacağınız olayları daha çok gün yüzüne çıkartın 🙂.

Mutlu olmanı gerektirecek bir durum olmadığından olabilir.
10 gün öncesine kadar mutsuzdum şimdi yeni bir arkadaş ile tanıştım ve onunla konuşunca mutlu oluyorum hemen kendine göre bir arkadaş edin.

Hiçbir ap*talın mutsuz olduğunu gördünüz mü?
Görmezsiniz.
Çünkü o kişi çevresini ve geleceği hakkında kaygılanmaktan çok ama çok uzak.
Gününü yaşar.

Her zaman mutlu veya üzgün olmak için bir sebep bulunur.

Geri
Yukarı