Basit bir web sitesi nasıl yapılabilir?

harunsinss314

Femtopat
Daha fazla  
Öğretmen proje verdi, bilgisayar yazılımlar ve donanım sitesi yapacağım. Basit bir şey olursa da olur, nisan ayının ilk haftasına kadar vaktim var fakat nasıl yapacağım bilmiyorum. Ücretsiz bir şekilde en sağlam ve güzel bir şekilde nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Önünde 2 seçenek var. Ya hazır yaparsın (WordPress gibi) ya da kendin kodlarsın (bence kendin kodla). Kendin kodlamak istersen Front-End kısmı öğrenip görüntü mansında bir site oluşturmak istersen HTML CSS öğrensen yeter.

HTML ve CSS. Google amcaya yaz, ödev bitti.

Önünde 2 seçenek var. Ya hazır yaparsın (WordPress gibi) ya da kendin kodlarsın (bence kendin kodla). Kendin kodlamak istersen Front-End kısmı öğrenip görüntü mansında bir site oluşturmak istersen HTML CSS öğrensen yeter.

En basit şekilde WordPress ile yapabilirsin.

Ben hiç ama hiç anlamıyorum yani kısaca demek istediğim şu biz okulda Visual Studio Code uygulamasından HTML ve CSS görüyoruz ve ben bir şey anlamadım derslerden şimdi neler yapmam gerekli sırasıyla örneğin HTML ve CSS'den kodları yazdın fakat o yazdığım kodları nasıl internet sitesi ile bağlayacağım mesela harun.com gibi bir site yapmam lazım mış.

Direkt internette yayınlayacaksan işin içine para da girer. Önce sitenin isim haklarını alman gerek. com.tr uzantılı alırsan 50 liradan ucuza kapatırsın işi, com istersen pahalı olur. Sonra bu sitenin barınacağı bir sunucu lazım. Bunu da kiraladın diyelim, muhtemelen 150-200 lira arası bir şey olur ayda. Yani tahminen bu işin sana maliyeti 200 lira falan olur 1 ay için.

Sen bunları hiç karıştırmadan önce siteni VS Code'la hazırla, sunucuya yükleme işlerini en son düşünürsün.

Ben hiç ama hiç anlamıyorum yani kısaca demek istediğim şu biz okulda Visual Studio Code uygulamasından HTML ve CSS görüyoruz ve ben bir şey anlamadım derslerden şimdi neler yapmam gerekli sırasıyla örneğin HTML ve CSS'den kodları yazdın fakat o yazdığım kodları nasıl internet sitesi ile bağlayacağım mesela harun.com gibi bir site yapmam lazım mış.

Youtubda ücretsiz hosting ve domain videoları izle. Genel olarak infinityfree üzerinden hosting yapip domain yapiyorlar. Web site dosyalarınıda firezilla ile siteye yüklüyorlar.

Geri
Yukarı