Acemiler.net adresine nasıl bir web sitesi kurmalıyım?

gonzai

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
2000'li yılların başlarında acemiler[dot]net Türkiye'nin ilk forum sitelerinden biriydi. Webmasterların birbirleri ile yardımlaştığı yeni projeler geliştiricileri bir forum sitesiydi. 40-50 bine yakın üyesi vardı. Daha sonraları gelişen teknolojiyle birçok kez tasarımını değiştirdi ve bu nedenden dolayı da çöküşe uğradı. Daha sonra domain başkalarına verildi ve en son olarak da saçma sapan içerikler olan bir domain haline geldi. Sonuç olarak domain boşa düşmüş ve ben aldım. Şimdi gelelim asıl soruya;

Böyle bir domain'e içeriği ne olan bir site yapmak mantıklı olur sizce? Aklımda birkaç seçenek var ancak farklı fikirler de almak istedim.

Aynı şekilde forum olabilir bence sonuçta o adla tanınmış bir forum sitesi. Eskiden giren insanlar tekrar girebilir ve site daha çok etkileşim alabilir. Ayrıca reklam verebilirsiniz eski forum acemi.net tekrar açıldı vb. gibi.

Aslında forum sistemi pek düşünmüyorum. Çünkü günümüzde forum kültürü pek kalmadı. Ve çok sayıda var. Bilindik bir kaç forum sitesi haricinde de insanların pek tercih edeceğini sanmıyorum.

Ekran Alıntısı.PNG

Acaba ne özelliği var bu kadar pahalı?

Merhaba bence aşağıda bırakacağım sitenin daha güncel ve daha gelişmiş versiyonunu yapabilirsiniz. Hem faydalanacaklar için güzel olur, hem iyi bir başucu kaynağı olur hem de çok iyi bir amme hizmeti olur gibi. Eğer açık kaynak yapıp GitHub'da geliştirirseniz bol bol fork da alacağını düşünüyorum.

Merhaba bence aşağıda bırakacağım sitenin daha güncel ve daha gelişmiş versiyonunu yapabilirsiniz. Hem faydalanacaklar için güzel olur, hem iyi bir başucu kaynağı olur hem de çok iyi bir amme hizmeti olur gibi. Eğer açık kaynak yapıp GitHub'da geliştirirseniz bol bol fork da alacağını düşünüyorum.

Güzel bir öneri. Ancak bu tarz bir içerik oluşturabilmek için alanında uzman kişilerin içerik üretmesi gerekiyor. Tek başına ve hiç bilmediğim konularda pek fazla faydalı içerik ekleyebileceğimi sanmıyorum.

Geri
Yukarı