Basit program yapma

Tommy Vercetti

Hectopat
Daha fazla  
Ben basit bir program yapmak istiyorum. Örnek hesap makinesi (örnek) bu programı yapabileceğim bir ücretsiz yazılım önerir misiniz? Daha program vs. yapmadım.
Ve program yapma dersleri var mı? Detaylı olmasına gerek yok.

Son düzenleyen: Moderatör:

Ben basit bir program yapmak istiyorum. Örnek hesap makinesi (örnek) bu programı yapabileceğim bir ücretsiz yazılım önerir misiniz? Daha program vs. yapmadım.

Anladığım kadarıyla sen basit bir yazılım geliştirmek istiyorsun. Bunun için "yazılım" öğrenmelisin. Yani "kod" yazarak. Örnek nasıl yazıyoruz der isek, bir programlama dili (Python, C, Java, Rust, golang) seçerek kendi dokümantasyonunu okuyarak Syantax'a (söz dizimi, yazış şekli) uygun olacak şekilde yazılımı yazabilirsin. "Yazılıma giriş" ile alakalı internette bir sürü kaynak var araştır ve ilerle! 😃

Anahtar kelimeler: Yazılım, programlama dilleri, C language, Python, Java.
Visual Studio C# kullanarak yapabilirsiniz.
Python dilini tavsiye ederim başlangıç için.
Visual Basic öneririm kolay ve kullanışlı.
Çokk eski bir dil ve işe yaramaz.

Burada bir dizi video'lar var. Onlara bakabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Herhangi bir programlama dili için giriş seviyesi eğitim videolarına ya da dokümanlara bakın. Temel syntaxi, operatorleri, conditionları, loopları vs. öğrendiğinizde ve 1, 2 pratik yaptığınızda istediğiniz programı yazabilirsiniz. Aslında bir hesap makinesi programını yazmak çok ama çok kolaydır.

Yeni konular

Geri
Yukarı