Basitçe Tank Mühimmatları

StronkComrade

Kilopat
Daha fazla  
Profil Kapağı
1523285302
Basitçe 4 Çeşit mermi türü vardır:

1. Sabot cinsi mühimmatlar (APCBC, APCR, APDS, APFSDS) bu mühimmatlar zırhları deldikten sonra şarapnel yaymaz ve boşluklu zırhlara takılmazlar, önündeki ağaç, çalı çırpı vb. şeyleri deler ve arkasındaki tankı vurabilir.
  2. APH Türü mühimmatlar günümüzde kullanılmıyor, APH Mühimmatlar zırhlı deldikten sonra etrafa 360° Şarapnel yayar ve APH Mühimmat bir tankı delerse içindeki tüm mürettebat ölür (Bu mühimmat türü 2. Dünya savaşında kullanılmıştır ve günümüzde kullanılmamaktadır).
  3. HEAT Mühimmatlar (Yüksek Patlayıcılı Anti-Tank mühimmatı) bu mühimmatlar mesafe artıkça geliş gücü kaybetmezler çünkü kendinden ateşlemeli sisteme sahiptir ve bu mühimmat türü boşluklu zırhlarda takılır. HEAT Mermi bir zırhlı deldiği zaman 360° Şarapnel yayar ve bütün mürettebatı öldürür bu yüzden mühendisler Çift Katmanlı zırh (Boşluklu zırh) teknolojisini bulmuştur, Anti-Tank mühimmatı ilk zırhı deldikten sonra şarapnel yayar yapılan iki çift katmanlı zırh arasında 10 cm boşluk vardır ve bu zırhın ilk katmanı şarapnel parçalarını durdurur ve mürettebatın hayatını kurtarır.
  4. Yüksek Patlayıcılı Mühimmatlar (HE-T) HE-T Mühimmatlar yüksek zırh deliş gücüne sahip değildirler en fazla 40 MM bir zırhı delebilir. Bu mühimmatların genel amacı Korugan (Sığınak) Binalar, Duvarlar ve Piyadelere karşı kullanılır. HE-T Mühimmatın vurduğu bir noktada bulunan bir canlı varsa parçalanır ve ölür aynı şekilde vurduğu yere 360° yakıcı ve parçalayıcı şarapnel yayar.

125 MM Rus HEAT Mühimmat
1541356565041.png

120MM DM-53A APFSDS Mühimmat
1541356628811.png

2. Dünya savaşındaki Amerikan araçlarının kullandığı APH Mühimmatlar.
1541356787468.png

75MM Amerikan M309A1 HE-T Mühimmatı
1541356889748.png

APH ve HEAT mühimmatını sevdim:) Daha etkili geldi bana. Tabi göreve göre gereklilik değişir orası ayrı.
125 MM Rus HEAT Mühimmat
Bunun uçaktan atılan cinsini görmüştüm ama tanktan atılanını ilk kez görüyorum. Güzel bilgi olmuş eline sağlık.

Aklıma direk Battlefield 4 geldi. Ama yine de güzel :)
Demek istediğinizi anlamadım :D Battlefield dan falan aldığımdan mı bahsettiniz hiç bir şey anlayamadım ama Battlefield 4 de 83 level de oyunu bırakmıştım. Battlefield gibi bir oyundan tanklar üzerine bilgiler alınamaz çünkü orada Sabot mühimmat bile patlıyor hahaha :D ve ZPT'ler bile tankları önden delebiliyor. Yorumunuz için çok teşekkürler.
APH ve HEAT mühimmatını sevdim:) Daha etkili geldi bana. Tabi göreve göre gereklilik değişir orası ayrı.

Bunun uçaktan atılan cinsini görmüştüm ama tanktan atılanını ilk kez görüyorum. Güzel bilgi olmuş eline sağlık.
Uçaklar asla HEAT Mühimmat atmazlar, Aslında atarlar ama o bir tür bombadır. Bombanın bir kaç türü vardır bunları da sonra bir konuda anlatacağım, örnek olarak HE (Yüksek Patlayıcı) bombalar bir sığınağı veya bir piyade gurubunu öldürmek için kullanılır çünkü 5000 KG HE Bomba bile patladığı yerde yüzlerce, binlerce piyadeyi öldürebilir ama tankları delemez. Tankları delebilmesi için zırh delme özelliğine sahip olması lazım ve zırh delici bombalar da piyadeler üzerinde pek etkili değildir. Benimde bilmediğim şeyler olabilir bunu bana yazarsan çok sevinirim bende yanlışlarımı düzeltmek isterim, ve yorumun için çok teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu Video da bir kaç tank mühimmatının namludan ateşlenme şeklini görebilirsin yani bunu uçaklar sadece 30 MM Top yada 120 MM Uçan kale denilen (AC-130) uçaklardan ateşleyebilir ama o tür uçaklar bunu ateşleyemez çünkü bunun düşüş mesafesi çok fazladır yani öyle bir şey için tasarlanmamıştır fizik kurallarına aykırı :D o tür uçaklar parçacıklı mayın atabilir yada HE Mühimmat.

Yeni konular

Geri
Yukarı