Yerli Tank Diye Yutturulan Altay Tankı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İmam Hatip ve dini kitabımız hakkında ne biliyorsunuz ki? Bing bang teorisiyle ilgilendiğiniz kadar Enbiya suresini de okudunuz mu? Ne zaman indirildi? Francis Drake 1577'de dünyanın şeklini kanıtlamakla meşguldü, peki ya Naziat suresi 30. ayet ne olacak? Ay ışığının yansıma olduğunu bilim dünyası ne zaman öğrendi? Müslümanlar günümüzden 1400 yıl önce Furkan suresi 61'de öğrendi de onun için soruyorum. 1580'de Bernard Palissy ve su döngüsü; öte yandan 1400 sene önce Zumer 21, Araf 57, Tarık 11. Furkan suresi 53'de iki denizide birbirine salıveren o'dur biri tatlı ve lezzetli diğeri tuzlu ve acı ikisinin arasında berzah(engel) kıldı ayetini düşünürsek bilim bu engeli geçişken homojenleşme bölgesi olarak adlandırıyor. Taha suresi 53'de bitkilerin erkek ve dişi organları, Nahl suresi 68-69'da arı karnından şifa(antiseptik özellik), Nahl suresi 66. ayette kan dolaşımı ve süt üretimi; söylesenize bilim dünyası bunlardan ne zaman haberdar oldu? Kuran indirildikten 600 yıl sonra Ibn-i Nafis 1000 yıl sonra William Harvey kan dolaşımı ve süt üretiminden bahsediyor. Tabi sisteme uşaklık eden sistemin içinde olan insanlar bilim dünyasında duyulduğu için Nafis yerine Harvey, Tesla yerine Edison konuşuluyor o ayrı. Embriyolojik safhaları Mu'minun 12-14'de okuyoruz, Francis Galton'un parmak izi methodunu biliyoruz öte yandan bunu Kıyamet suresinde diriltmeyle ilgili olarak parmak uçlarınızı bile mükemmel(aynın düzen ile) birleştiriyor ayetini görüyoruz. Enbiya suresi 30. ayette canlıların sudan oluştuğu bilgisi, bilim dünyası ne zaman haberdar oldu bundan? 1400 sene önce bildirildi de onun için soruyorum. Yani İmam Hatip ve dini eğitim ile geri gidilmez bunları sonradan öğrenen bilim dünyasıdır. Buradan tutupta bilime düşman olduğumu çıkarmayın. Sistem kontrol etmese bilimsel çalışmaların Kuran'ı desteklediğini söylenir zaten tabi arkadaşlar saklamakla meşgul. Bu arada bunlar Dr.Zakir Naik tarafından Oxford'da anlatılanların özeti bi ara tamamını izlersin.

Büyüyen ve gelişen ülkelerin hoş karşılanmadığı aşikar ama mühendislerin canına kıymak da nedir? Aselsan da kaç şehit verildi haberiniz var mı? Bu ülke daha yeni yeni kendi otomobilini üretecek rahatlığa kavuştu(maddi olarak değil siyasi olarak). Bu ülkede bırak otomobil üretmeyi; telsiz yazılımı için Aselsan'da şehit verdik. Ne çabuk unutuluyor bunlar? Yahu ekonomi kötü betona yatırım yapılır mı diyenlerin bu yapıların ihaleler sürekli kendilerine verilirken buradan gelen rakamlar kendi ceplerine akıyorken sesleri çıkmıyordu. Kendilerine uymayan banka müdürleri hakkında gazetelerinde ağır yayınlar yapıp soymadılar mı bunlar? İş bankasında ne adamlara petrol hissesi sattırdılar be. Hilton arazisini istedi bide arkadaş doymak bilmez bir tavır takındıkları için iktidar kötü geldi arkadaşlara. Şimdi bunları savunan zihniyet sen herkesin Cumhurbaşkanı değil miydin neden ihaleler size yakın iş adamlarına gidiyor diyor; sanki normal bir iş politikası izlemişler de haksızlığa uğruyorlarmış gibi, e cevap verelim artık soyacağınız; hazineyi cebinize indirebileceğiz bir ortam ve iktidar yok o yüzden. O paralar gidecek ve geri dönecek(hizmet olarak).

Dış mihraklar mevzusuna gelince Bill Gates'i defalarca satın alacak sözde iş adamlarından bahsediyoruz. Gerçi siz onlardan birine bir video da merhum Rockefeller amca diyor normal bir iş adamı olup zenginlikleriyle yaşayıp ölümü beklediğini düşünüyorsunuz şunu söyleyeyim nüfusun %1'ini oluşturan insan müsvettelerinin dünyadaki toplam gelirin %96'sına sahip olduğunu artık siyasilerden veya Hakan Yılmaz Çebi gibi yazarlardan değil Ahmet Şerif İzgören gibi bir eğitimciden duyuyoruz. Bilmem tanır mısınız Ahmet Şerif İzgören'i? Ona, Rhonda Byrne tarafından yazılan sözde gelişim kitabının kapağında gösteriliyor bu cümle ve oysa o isyan edilecek bişeydir ama tüm sistem bunun üzerine diyor. Bu sistem hakkında para düzeni hakkında sabaha kadar konuşurum da kim dinler kim anlar bilemiyorum, Bakara 248. ayette geçen Tabut-u sekine(kutsal tabut)den başlarız kutsal tabut Etiyopya'da haber küpürleriyle(sistemin yalanlarıyla) devam ederiz. Ayrıca sizi iki noktada düzelteyim; Aristotle Onassis'in oğlu intihar etti, Henry Ford'un oğlu intihar etti, Agnelli'nin oğlu intihar etti Agnelli'lerin Rockefeller ailesinin kuzenleri olduğunu biliyorsunuzdur. Üçününde intihar sebebi aynı,'isteyipte sahip olamadığım hiçbir şey yok hayatıma son veriyorum' diyorlar. Yani normal yaşayıp ölümü beklemiyorlar. Merhum Rockefeller ifadesine gelirsek tahminimce bilmiyorsunuz ama merhum hayatını kaybetmiş müslümana denir, müslüman yatakta eceliyle hayatını kaybettiyse mefta, Allah yollunda ise şehid denir. Hayatını kaybetmiş gayrimüslim müteveffadır. Dil tahribatı yüzünden bunlar pek bilinmez ama beğenmediniz dinin ve dilin ne kadar içinde olduğunuzu görün.
Tabi ki de tüm evrenin yaratcısının kitabında ki bilgiler bizim bilebileceklerimizim çok uzağındadır aynı zamanda kendimizin keşefedebileceği süreden daha öncesinin de keşfetmemize de olanak sağlar ama ne yazık ki bu kitap bizim yüksek teknoloji satmamıza veya birkaç ayet okuyup ülkemizi gelişmiş ülkeler seviyesine çıkarmamızı sağlamıyor işte bu yüzden matematiğe fiziğe biyolojiye kimyaya her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var.
Kimse niye imam hatipler var demiyor tabi ki de bir aile çocuğuna dini alanda eğitim vermek istiyorsa bu onun en doğal hakkıdır ama imam hatip de okumayı zorunlu hale getiren bir sistememi saçma buluyoruz veya fen ve matematik alanında dünyanın bu kadar gerisinde iken (55 OECD ülkesi arasında son 5 senedir sondan 5'den kombinemiz var.) imam hatipler kontejanlarını dolduramaz iken yeni imam hatiplerin açılmasına buna karşın fen liselerine gerekli desteğin verilmemesine karşıyız. Ne yazık ki imam hatiplerin sizin bahsettiğiniz başarısını üniversite sınavlarında göremiyoruz birkaç istisna dışında tamamı meslek liseleri ile anadolu liseleri arasında kalıyor fen liselerinin yakınında bile geçemiyor.
Rant konusuna gelirsek de bir inşaat mühendisliği öğrencisi olarak şuan da okuduğum üniversite sırf rant için şuan ki konumuna yapıldı ve üniversiteyi yapanda şuan ki hükümet değildi ama başkalarının daha önce aynı suçu işliyor olması şuankilerin de aynı suçu işlemesine meşru kılmaz.
Bu mühendislerinin canına kimin kıydığını veya kimin korumadığını iyi görmek lazım veya kıyıldığı zaman kimlerin sesini hiç çıkarmadığını araları cemaat ile bozuldu zaman da kimin bas bas bağırdıklarını görmek gerekiyor.Evet bunlar 30 sene önce de vardı ama o zamanlar karşılarında beğensenizde beğenmesenizde bir güç vardı ve bunlar ile savaşıyordu ve bu güç örneğin TSK'ya cemaatin sokacağı insanları da elemeye çalışıyor ve nispeten başarılı oluyordu bunun en güzel örneği darbe girişimine katılan astsubay ve subayların tüm astsubay ve subaylara oranı %1.5 iken general ve amirallerin tüm general ve amirallere oranı %40'dı acaba YAŞ kararlarını alan ve bunları onaylayanların bu mühendislerinin şehit edilmesini önlenmemesinden bir payı yok mudur?

Son düzenleme:
Tabi ki de tüm evrenin yaratcısının kitabında ki bilgiler bizim bilebileceklerimizim çok uzağındadır aynı zamanda kendimizin keşefedebileceği süreden daha öncesinin de keşfetmemize de olanak sağlar ama ne yazık ki bu kitap bizim yüksek teknoloji satmamıza veya birkaç ayet okuyup ülkemizi gelişmiş ülkeler seviyesine çıkarmamızı sağlamıyor işte bu yüzden matematiğe fiziğe biyolojiye kimyaya her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var.
Kimse niye imam hatipler var demiyor tabi ki de bir aile çocuğuna dini alanda eğitim vermek istiyorsa bu onun en doğal hakkıdır ama imam hatip de okumayı zorunlu hale getiren bir sistememi saçma buluyoruz veya fen ve matematik alanında dünyanın bu kadar gerisinde iken (55 OECD ülkesi arasında son 5 senedir sondan 5'den kombinemiz var.) imam hatipler kontejanlarını dolduramaz iken yeni imam hatiplerin açılmasına buna karşın fen liselerine gerekli desteğin verilmemesine karşıyız. Ne yazık ki imam hatiplerin sizin bahsettiğiniz başarısını üniversite sınavlarında göremiyoruz birkaç istisna dışında tamamı meslek liseleri ile anadolu liseleri arasında kalıyor fen liselerinin yakınında bile geçemiyor.
Rant konusuna gelirsek de bir inşaat mühendisliği öğrencisi olarak şuan da okuduğum üniversite sırf rant için şuan ki konumuna yapıldı ve üniversiteyi yapanda şuan ki hükümet değildi ama başkalarının daha önce aynı suçu işliyor olması şuankilerin de aynı suçu işlemesine meşru kılmaz.
Bu mühendislerinin canına kimin kıydığını veya kimin korumadığını iyi görmek lazım veya kıyıldığı zaman kimlerin sesini hiç çıkarmadığını araları cemaat ile bozuldu zaman da kimin bas bas bağırdıklarını görmek gerekiyor.Evet bunlar 30 sene önce de vardı ama o zamanlar karşılarında beğensenizde beğenmesenizde bir güç vardı ve bunlar ile savaşıyordu ve bu güç örneğin TSK'ya cemaatin sokacağı insanları da elemeye çalışıyor ve nispeten başarılı oluyordu bunun en güzel örneği darbe girişimine katılan astsubay ve subayların tüm astsubay ve subaylara oranı %1.5 iken general ve amirallerin tüm general ve amirallere oranı %40'dı acaba YAŞ kararlarını alan ve bunları onaylayanların bu mühendislerinin şehit edilmesini önlenmemesinden bir payı yok mudur?

Bakın Kuran-ı Kerim dua,zikir ve davet kitabıdır. Tabi ki içinde uçak motoru yapımı veya süper bilgisayarlar geçmeyecek . Dini gericilik olarak gören kafaya söylüyorum bunu, teknoloji satın diyen kim? Kimse niye imam hatipler var demiyor demişsiniz diyen var işte. Siz kendi düşüncenizle(bu konuda sağolun) toplumda herkes böyle düşünüyor diyemezsiniz. Fen liselerine gerekli destek diyorsunuz, kim yaptı o liseleri? Ayrıca örnek verin şu para yatırılmadı diye. Fen liselerinin başarısı diyorsunuz Dr. Zakir Naik gibi savunan kaç müslüman var ki? Böyle örnekle konuşacak birey yok nerdeyse. Bu insanlara yazımda bahsettiğim gibi ayetlerle dünya düzeni anlatılmaz ki böyle bir gücümüz yok şuan(eğitim olarak değil siyasi olarak) yok e okullarda diğer derslerde başarılı da değillerse sınavda başarı gelmez tabi fen liselerinde son sene dershane sistemi gibidir. Ha itirazınız bunaysa sonuna kadar destekliyorum.
Şu inşaat mevzusu; o zaman işlenen suçtu şuan adalet var o zaman bi arkadaş başbakana sen diyordu başbakan ona siz diyordu bahsettiğim insanlarada ambargo uygulanıyor da sanmayın sadece artık hakkı olanı alıyor o insanlar. Pek isimde vermem ama Mustafa Koç'a yaşadığı dönemde şuan ki iktidar ihale veriliyordu mesela.
Cemaat ile ara açıldı diyorsunuz cemaatin adamlarıda alınmadı diyorsunuz TSK da dinin d'sinden rahatsız olan subaylar vardı cemaat dediğiniz insan müsvettelerini buraya sokularak iti ite kırdırıldı ayrıca arası açıldı ne demek böylemi okunur düzen, sence hiç araları oldu mu? Sen inanıyor musun gel bu hasret bitsin cümlelerine? Yapmayın bunu. O şehitlere bağırılacak zaman vardır içine atılacak zaman vardır. Ya hiç bahsetmeyenler? Hiç konuşmayanlar? Yahu başka bir örnek vereyim bizim Şeytan Öldü diye manşet atacak gücümüz varmıydı? Korumaya gelirsek, bu ülkede nasıl olacak o? Adam başına polis mi dikilsin? Ki öyle bile koruyamazsın. O yüzden başarılı mühendislere ya bizimle çalış ya bırak ya öl politikası uygulayanlara bakacaksınız.

Bakın Kuran-ı Kerim dua,zikir ve davet kitabıdır. Tabi ki içinde uçak motoru yapımı veya süper bilgisayarlar geçmeyecek . Dini gericilik olarak gören kafaya söylüyorum bunu, teknoloji satın diyen kim? Kimse niye imam hatipler var demiyor demişsiniz diyen var işte. Siz kendi düşüncenizle(bu konuda sağolun) toplumda herkes böyle düşünüyor diyemezsiniz. Fen liselerine gerekli destek diyorsunuz, kim yaptı o liseleri? Ayrıca örnek verin şu para yatırılmadı diye. Fen liselerinin başarısı diyorsunuz Dr. Zakir Naik gibi savunan kaç müslüman var ki? Böyle örnekle konuşacak birey yok nerdeyse. Bu insanlara yazımda bahsettiğim gibi ayetlerle dünya düzeni anlatılmaz ki böyle bir gücümüz yok şuan(eğitim olarak değil siyasi olarak) yok e okullarda diğer derslerde başarılı da değillerse sınavda başarı gelmez tabi fen liselerinde son sene dershane sistemi gibidir. Ha itirazınız bunaysa sonuna kadar destekliyorum.
Şu inşaat mevzusu; o zaman işlenen suçtu şuan adalet var o zaman bi arkadaş başbakana sen diyordu başbakan ona siz diyordu bahsettiğim insanlarada ambargo uygulanıyor da sanmayın sadece artık hakkı olanı alıyor o insanlar. Pek isimde vermem ama Mustafa Koç'a yaşadığı dönemde şuan ki iktidar ihale veriliyordu mesela.
Cemaat ile ara açıldı diyorsunuz cemaatin adamlarıda alınmadı diyorsunuz TSK da dinin d'sinden rahatsız olan subaylar vardı cemaat dediğiniz insan müsvettelerini buraya sokularak iti ite kırdırıldı ayrıca arası açıldı ne demek böylemi okunur düzen, sence hiç araları oldu mu? Sen inanıyor musun gel bu hasret bitsin cümlelerine? Yapmayın bunu. O şehitlere bağırılacak zaman vardır içine atılacak zaman vardır. Ya hiç bahsetmeyenler? Hiç konuşmayanlar? Yahu başka bir örnek vereyim bizim Şeytan Öldü diye manşet atacak gücümüz varmıydı? Korumaya gelirsek, bu ülkede nasıl olacak o? Adam başına polis mi dikilsin? Ki öyle bile koruyamazsın. O yüzden başarılı mühendislere ya bizimle çalış ya bırak ya öl politikası uygulayanlara bakacaksınız.

Bina yapmak marifet değildir. Mahmut Hoca’nın da dediği gibi, ''okul dört tarafı duvarlarla çevrili, sınıfları olan bir binadan ibaret değildir''. Önemli olan o okulun içinde ki öğrencilerin ne kadar geliştirebildiğinizdir ne yazık ki yerimizde saydığımız aşikar bundan 30 sene önce eğitim de hangi seviyede isek hala aynı seviyedeyiz tek farkı daha fazla 4 duvarımız var.Yoksa hala en büyük 500 şirketimizden sadece 12 tanesi yüksek teknolojili mal üretiyor olmazdı.
Evet inşaat konusunda daha adaletli davranıldığını da kabul edebiliyorum ama her şey gülük gülistanlık demenin hiçbir inandırıcılığı yok birçok inşaat ihalesi ne yazık ki hala ihaleyi yapanlarının yakınlarına veriliyor.
Eğer ki bir asker vatan sevgisinin üstünde bir başka sevgiyi tutarsa o sevgisinden hem kendisi hemde vatanını mahrum bırakır buna dini de dahildir.Bunu dinsizlik olarak tanımlıyorsanız iyi ki de o dinsiz askerlerimiz var en basit örneği zannediyorum ki şudur: Balyoz davasında 3.5 sene içeride yattıktan sonra tazminantını, ikramiyesini, Oyak'dan alacağı parayı, maaş kesintilerini alıp güneyden bir tane yazlık alıp hayatının sonuna kadar Türkiye şartlarının çok üstünde bir hayat sürebilecek iken komodor olarak görevinin başına dönüp 15 Temmuzda bir tane bile fırkateynden atış yapılmamasını sağlayan birçok subayımız var. 15 Temmuz'da din sayesinde kandırılmış insanların vatanına nasıl gözlerini bile kırpmadan ihanet ettiği gördük.
Eğer başörtüsü ile askeriye girilmesine izin vermeyen subayları dinsiz olarak niteliyor iseniz önce şunun farkına varmak gerekir. Askeriye sadece başörtüsü ile değil kotla eşofmanla şortla küpeyle uzun saçla sakalla piercingle mini etekle de girilmesi yasakdı ve bence bu durum da bir hataydı ama mini etekle veya şort ile girilmesine izin verilmeyince nasıl bu askerler çok fazla dindar ibaresi yapıştırılmıyorsa başörtüsüyle girilmesine izin verilmeyince de bu askerler dinsiz demek hata olur.Siz bu kesimi ''it'' olarak gördüğünüz için bundan sonra yazdıklarınıza bir şey diyemem kedinizce haklısınız ama bana göre sizin değiminizle bu ''itler'' ile birlik olup cemaatten kurtulmak daha kansız ve meşru olurdu.

Son düzenleme:
@daenerys targaryen Şu yazdıklarınızdan sadece 'it' kısmına cevap vereceğim orada o adamların yanlışı inanmamaları değil dine düşman olmaları ayrıca birbirlerine yıktırdılar anlamında söyledim bunlar it demedim. Niye demediğim ile ilgili de şöyle birşey anlatayım; Derin ilim sahibi islam alimlerinden biri ahaliyle birlikte dar bir yerde(ince köprü olarak da geçer) köpekle karşılaşır önde alim köpeğin yol vermesini bekler köpek de hocanın yol vermesini bekler bi süre bakıştıktn sonra alim geri dönüyoruz der dönerler ve ahali hoca bu ne iştir diye sorunca köpek cevap verdi der seeni koca alim yapan beni bu halde yarattı ne hava atıyosun dedi der. Benim dinimde yok, O yüzden it demem. ;)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı