Ülkemizin Tank Sıkıntısı

Tanklarımız eski. Altay seri üretime geçmeli şahsen. Havada ise Atak helikopterimiz seri üretime geçmeli. Böylece bu sorunları çözmüş oluruz. Konu ile alakasız ancak, artık askerlerimiz G3 kullanmamalı. Eski bir tüfek. Biz ondan daha iyisini yaparız.

Bu kadar çok (SSCB)Sovyet Sosyalist Cumhuriyet Birliği hayranı insan var mıydı burada :) Tank sıkıntısına gelecek olursak;
upload_2017-12-15_0-11-7.png

Elimizde bulunan Tanklar bunlar.
Kaynak:https://www.google.com.tr/url?sa=t&...ri_envanteri&usg=AOvVaw0sTEuQIwOh760DNx2fAyO2

TSK KKK'dan aldığım bilgilere göre ise; Altay adlı Tank envantere alınarak, eski modern olmayan Tanklar ise hurdaya ayrılacaktır.
upload_2017-12-15_0-16-11.png

kaynak:Kara Kuvvetleri Komutanlığı

Yani Altay ı bekleyeceğiz. Artık Altay ne zaman seri üretime geçerse. Ki geçerse :uyku::uyku:

Suriye'de yapılan operasyonlar ve ortaya çıkan görüntüler gösteridiği üzere envanterimizde bulunan ve en iyi korumaya sahip olan tank modelimiz M60 Sabra. Bunun sebebi sonradan modernize edilmesi ve boşluklu zırha sahip olması, Leopard tankları tek bir tanksavar ile devre dışı kalabilirken, Sabra ise boşluklu zırh ve ERA sebebi ile 2-3 tanksavar atışına direnebiliyor. Sanılanın aksine Leopard savunma ve cephe elde tutmak için değil yarma harekatı yapılması üzere tasarlanmış olması, elimizde bulunan en iyi seçenek M60 ve Leopard'ların modernize edilmesidir. Altay ise güç grubu sorunları nedeniyle seri üretime geçemezken elde bulunan en kötü tankı bile İsrail gibi bir amaç doğrultusunda değerlendirmeliyiz.

Evet ''ÇÜRÜK''. 1945 yılında ya da 1960 yılında üretilmiş. Ve biz bunları Suriye'de kullanıyoruz. Düşünün ABD ve diğer ülkeler ''ÇÜRÜK'' raporu verip sahalardan uzaklaştırmışlar artık. Yani yanlış bilgiler değil. Biraz bakarsanız anlarsınız. Yoksa ben neden burada atıp tutayım? Teker teker bakınız hizmet tarihlerine. M24 Chaffee, M3 Stuart, M4 Sherman, M47 Patton ve M48 Patton. Tek iş görebilecek tanklarımız Leopard'lar ve Sabra'lar. Bir de şu motor işi bağlanırsa ''ALTAY''. Yani daha ne kadar restore edersin? Etek zırhını mı güçlendireceksin? Hadi diyelim dediğiniz gibi sürekli güncelleyip ayakta tutuyoruz. M1 Abrams ya da T-90 gibi tankların karşısında ne yapabilirler? Çünkü iskeletleri çürümüş.
@Emir Erenoğlu @ykula
@InJustice İstediğiniz yerden bu tankların kaynağına bakabilirsiniz ve hepsinin ne durumda olduğunu da görebilirsiniz.

Tank mı kaldı dostum bu devirde? Kafaya takılıcak bir şey değil:D Bir butona basıyorsun...
O zaman Altay, Atak Helikopterleri de hayal ve boş işler. :D

Tank bakım müdürü müsünüz? Nasıl oluyor da çürük o kadar tank?
1960 yılında üretilen bir tankın ayakta olmasını mı bekliyorsun? Ya da iş yapabilmesini mi?

Evet ordumuzun elindeki çoğu tank çöptür, Altay ve Leopard 2A4'e bir şey demiyorum ama onun dışındaki tankları savunanlara hiç bir şey demiyorum ve size hiç bir şey anlatmadan basitçe fotoğraflarla yorum yapmanızı isteyeceğim.

Bu tankı en ucuz ve kalitesiz APFSDS Mühimmat bile taret'den ve gövdeden deler. (M60A3)

1544801538310.png

Açısız ve Efektifsiz bir zırha sahip olabilir ama günümüz için yeterli bir tank sayılabilir. (Leopard 2A4)

1544801750601.png

Altay AMT ise tahminen 1000-1100 MM Taret ve 850 MM Gövde zırhına sahip olacaktır. (En iyi M1 Tankından bile iyi)

M48'i yazmak istemiyorum bile.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı