Başka bilgisayarın hard diskini takıp format atmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Filozof58

Hectopat
Yer
Malatya
Daha fazla  
Meslek
NASA Bilgisayarda Eleman
Arkadaşlar hocamın bilgisayarına format atacağım ama kasayı getirmese sadece harddiski getirse ve ben o harddiski kendi kasama takıp format atsam olurmu?

İyi akşamlar. Kasaların içindeki tüm bileşenler birbiriyle aynıysa olur elbette. Ancak farklı parçalar ve sürücüler söz konusuysa pek esprisi yok yapacağınız işlemin. Sadece Windows yükleyip vermek pek bir şey kazandırmayacaktır.

Arkadaşlar hocamın bilgisayarına format atacağım ama kasayı getirmese sadece harddiski getirse ve ben o harddiski kendi kasama takıp format atsam olurmu?
İyi akşamlar. Kasaların içindeki tüm bileşenler birbiriyle aynıysa olur elbette. Ancak farklı parçalar ve sürücüler söz konusuysa pek esprisi yok yapacağınız işlemin. Sadece Windows yükleyip vermek pek bir şey kazandırmayacaktır.
Hayır. Parçalar aynı değil. Ama format atmanın amacı harddiski sıfırlamak değil mi ? Cevabınız evet ise bir sorun yok demektir.

?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben dedigin işlemi daha önce denedim. Bazı zamanlar sistem açılmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum, format dediğin şey her ne kadar diski silmek olsa da burada verediğin anlam Windows kurmak. Hocan sana benim diski sil demez. Diski sil ver adama. Eee ? Bilgisayarını nasıl kullanacak ? Saçma sapan işler.

Windows kuracağım desen de Windows o sisteme göre şekillenir, sürücleri vs kurar. Başka bir hard diske format atıp sonra diski sistemden söküp diğer PC'ye takarsan sorun olur, arıza olur. Olmaz yani o iş. Hayal dünyasından çık!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı