Başka bir hard diski başka bir laptopa aktarmak

Cabbar Baba

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Benim yakın zamanda ekran kablosu arızalı olduğu için açılmayan bir laptopum var. İçindeki bilgiler benim için çok önemli. Başka bir çalışabilir durumda bir laptopum daha var. Bozuk laptoptaki hard diski çalışan laptopa taksam nasıl bir sonuç alırım birkaç yerde okudum doğruysa hard disk sıfırlanır diyorlardı şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Hard disk sıfırlanmaz. İçindeki verilere olduğu gibi erişirsiniz. Hatta hard diskinizde Windows kurulu ve EFI bölümü de hard diskin içinde ise direkt olarak Windows'u sizin hard diskten de başlatabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hard disk sıfırlanmaz. İçindeki verilere olduğu gibi erişirsiniz. Hatta harddiskinizde Windows kurulu ve EFI bölümü de hard diskin içinde ise direkt olarak Windows'u sizin hard diskten de başlatabilirsiniz.

Şimdi deneyeceğim o zaman çok teşekkür ederim sıfirlanir diye korkuyordum yedeği yok çünkü.

Masaüstünde (AMD 1600AF+Nvidia 1660Super) kullandığım ssd'yi laptop'a (i5 6.nesil+gt920mx) takmıştım, sıkıntısız açılmıştı Windows 11. Yani sıkıntı olmaz. Diğer seçenek de harici hard disk kutusu almak bu arada.

Masaüstünde (AMD 1600 AF+NVIDIA 1660 Super) kullandığım SSD'yi laptopa (i5 6.nesil+GT920Mx) takmıştım, sıkıntısız açılmıştı Windows 11. yani sıkıntı olmaz. Diğer seçenek de harici hard disk kutusu almak bu arada.

Hocam taktım ama resimdeki gibi siyah ekran sol üstte beyaz cizgi yanıp sönüyor normal mi beklememmi lazım?

Dosya Ekleri

• 20220921_230201.jpg
    20220921_230201.jpg
    73 KB · Görüntüleme: 22

Geri
Yukarı