Başka bir laptopun HDD'sini başka bir laptopa takma

Syxtro

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Evet başlıktaki gibi, şu anki HP Laptopumda 400 GB HDD var, Mesela ben bir HP laptop daha alsam diğer laptoptaki HDD'yi ona takabilir miyim? (SSD'ye le beraber). Biraz garip bir soru biliyorum.

Slot varsa takarsınız. Yeni alacağınız ürünün müşteri hizmetlerine sorarak öğrenebilirsiniz. Mesela benim laptopumda sadece 1 tane HDD slotu daha var.

Slot varsa takarsınız. Yeni alacağınız ürünün müşteri hizmetlerine sorarak öğrenebilirsiniz. Mesela benim laptopumda sadece 1 tane HDD slotu daha var.

Anlıyorum, şu anki laptopumu 4 yıl önce aldım, HP Pavilion Gaming'e gecmeyi düşünüyorum onda 256 GB SSD olduğu için şu anki laptopumdaki 400 GB HDD'yi ona takmayı düşünüyorum sizce olur mu?

Bahsettiğiniz bilgisayarda bir adet M2 SSD slotu bir adet de 2.5 inç giriş slotu var. Sanırım içinde gelen SSD M2 değil bu nedenle üzerindeki SSDyi sökmeden takmanız pek mümkün görünmüyor.
Ancak içindeki SSD modelini tam öğrenebilirseniz net bir cevap bulabilirsiniz.

Anlıyorum, şu anki laptopumu 4 yıl önce aldım, HP Pavilion Gaming'e gecmeyi düşünüyorum onda 256 GB SSD olduğu için şu anki laptopumdaki 400 GB HDD'yi ona takmayı düşünüyorum sizce olur mu?
Büyük ihtimal olacaktır ama anladığım kadarıyla siz 1 HDD ve 1 SSD eklemeyi düşünüyorsunuz. İkisinden birini ekleyememe şansınız da var. Dediğim gibi firma ile görüşmenizi öneririm.

Konuyla alakası yok ama Pavilion Intel Notebook'larda ısınma sorunu var. Farklı bir modele yönelmelisiniz.

Bahsettiğiniz bilgisayarda bir adet M.2 SSD slotu bir adet de 2.5 inç giriş slotu var. Sanırım içinde gelen SSD M.2 değil bu nedenle üzerindeki SSD'yi sökmeden takmanız pek mümkün görünmüyor.
Ancak içindeki SSD modelini tam öğrenebilirseniz net bir cevap bulabilirsiniz.

Emin misiniz? Almak istediğim laptop şu:
Büyük ihtimal olacaktır ama anladığım kadarıyla siz 1 HDD ve 1 SSD eklemeyi düşünüyorsunuz. İkisinden birini ekleyememe şansınız da var. Dediğim gibi firma ile görüşmenizi öneririm.

Konuyla alakası yok ama Pavilion Intel Notebook'larda ısınma sorunu var. Farklı bir modele yönelmelisiniz.

Evet 1 SSD ve 1 HDD eklemek istiyorum yani 256 + 400

İnternette tam model adı ile SSD upgrade şeklinde arama yapıp sökülmüş halini inceleyebilirsiniz. Benim gördüğüm kadarıyla SSD girişi 2 adet ancak biri M2ssd ve bilgisayarın 2.5 inç girişinde bir disk takılı. Ancak attığınız link altındaki açıklamalarda 256 GB pcıe SSD ile ışık hızı falan açıklaması var. Bu durum sizde M2 olduğunu gösteriyor. Böyleyse takılabilir evet. Ürün linkindeki açkklama bunu gösteriyor.

İnternette tam model adı ile SSD upgrade şeklinde arama yapıp sökülmüş halini inceleyebilirsiniz. Benim gördüğüm kadarıyla SSD girişi 2 adet ancak biri M.2 SSD ve bilgisayarın 2.5 inç girişinde bir disk takılı. Ancak attığınız link altındaki açıklamalarda 256 GB PCI-e SSD ile ışık hızı falan açıklaması var. Bu durum sizde M.2 olduğunu gösteriyor. Böyleyse takılabilir evet. Ürün linkindeki açkklama bunu gösteriyor.

Satıcıya sorsam daha iyi olur herhalde.

Geri
Yukarı