Başka birisi Hotmail hesabına giriyor

Konu dışı olacak ama RAT'ı ne yaparken yediniz? Bilgisayarınıza müdahalede bulunuldu mu yoksa direkt sildiniz mi?

Instagram gibi hesabıma girip kripto reklamı paylaşmışlar ve ardından Kaspersky ile bilgisayarımı tarattığımda 3 tane virüs buldu muhtemelen çerezlerimi çalmışlar 24 Ekim'de Steam hesabıma Moskova üzerinden giriş yapılmış ve insanlara mesaj göndermişler.

Konu dışı olacak ama RAT'ı ne yaparken yediniz? Bilgisayarınıza müdahalede bulunuldu mu yoksa direkt sildiniz mi?

Crack indirmeye çalışıyordum bir Photoshop programı için GitHub üzerinden.

Crack indirmeye çalışıyordum bir Photoshop programı için GitHub üzerinden.

Sanırım bahsettiğiniz şey böyle bir şeydi.

1699285299131.png

Doğrudan indirme linki vermeyen txt indirten ve arşivde şifre bulunduran dosyalardan uzak durun. Zaten crack kurarken güvenlik duvarını niye kapattırsın ki? TCP/UDP bağlantıları algılanmasın diye mi? Geçmiş olsun.

Sanırım bahsettiğiniz şey böyle bir şeydi.

Eki Görüntüle 2005170

Doğrudan indirme linki vermeyen txt indirten ve arşivde şifre bulunduran dosyalardan uzak durun. Zaten crack kurarken güvenlik duvarını niye kapattırsın ki? TCP/UDP bağlantıları algılanmasın diye mi? Geçmiş olsun.

Evet öyle bir hata yaptım bir daha asla yapmam fakat temiz bir kurulum yaptım ve modemimi resetledim RAT kalma ihtimalı var mı?

O kadar sağlam rootkit yoktur herhalde. Olsa bile Photoshop crack dosyasına koymazlar. Sanmıyorum RAT kaldığını.

Teşekkür ederim bilgilendirme için işin ilginç tarafı şahıs hesaplarıma girmiş Instagram, Steam fakat çalmaya çalışmamış sadece kendine birkaç Steam puanı ile bir şeyler göndermiş o kadar sonra zaten telefondan şifreyi değiştirdim 2 hafta oldu hiçbir hesabımda hareketlilik yok.

Teşekkür ederim bilgilendirme için işin ilginç tarafı şahıs hesaplarıma girmiş Instagram, Steam fakat çalmaya çalışmamış sadece kendine birkaç Steam puanı ile bir şeyler göndermiş o kadar sonra zaten telefondan şifreyi değiştirdim 2 hafta oldu hiçbir hesabımda hareketlilik yok.

Çalıp pek bir şey yapamaz zaten. Cookie ile girmiş büyük ihtimalle birkaç item atarken sistem fark etmiştir o da doğrulamayı geçememiştir.

Çalıp pek bir şey yapamaz zaten. Cookie ile girmiş büyük ihtimalle birkaç item atarken sistem fark etmiştir o da doğrulamayı geçememiştir.

22 Ekim gününde yani instagramıma girdiği gün steaminventoryhelper üzerinden envanterimin değerini hesaplatmış ve bir şey olmadığını görünce satmamış.

Zaten Kaspersky 3 virüs sildikten sonra 24 Ekim'de cookilerimle beraber kendi bilgisayarından girmiş bu sefer Steam'e insanlara virüslü mesaj göndermiş çünkü girdiği yer Moskova yazıyor eğer hala bilgisayarımda olsaydı bunu benim bilgisayarım üzerinden yapardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı