Gmail hesabına sürekli birisi giriyor

umut.3264

Picopat
Daha fazla  
2.5 hafta önce sınavlara çalışırken mola vermiştim ve bilgisayarı almıştım. Discord hesabıma gircektim otomatik hesabımdan çıkış yapmış Roblox YouTube hesabımdan falan otomatik çıkışlar yapılmış. Sanırım bir hatadan dolayıdır diye Gmail'e de baktım, Gmail hesabımın şifresi de yanlış sonradan kurtarma epostası ile hesabı kurtardım ve Ukrayna'dan biri girip tüm hesaplarımı ve şifrelerimi almış ve değiştirmiş. Hesapları geri kurtardım ve hesabı güvenliğe aldım sonradan yine girmiş ve hesapları gene almış sonradan yine kurtarıp hesabı komple güvenliğe aldım. 1 gün girmedi fakat gene tekrardan girdi. Sürekli hesaplarımı çalıyor ve şifrelerini değişiyor. Her gün aynı şeyi yaşıyorum nasıl düzelteceğim veya ne yapmalıyım?

2.5 hafta önce sınavlara çalışırken mola vermiştim ve bilgisayarı almıştım. Discord hesabıma gircektim otomatik hesabımdan çıkış yapmış Roblox YouTube hesabımdan falan otomatik çıkışlar yapılmış. Sanırım bir hatadan dolayıdır diye Gmail'e de baktım, Gmail hesabımın şifresi de yanlış sonradan kurtarma epostası ile hesabı kurtardım ve Ukrayna'dan biri girip tüm hesaplarımı ve şifrelerimi almış ve değiştirmiş. Hesapları geri kurtardım ve hesabı güvenliğe aldım sonradan yine girmiş ve hesapları gene almış sonradan yine kurtarıp hesabı komple güvenliğe aldım. 1 gün girmedi fakat gene tekrardan girdi. Sürekli hesaplarımı çalıyor ve şifrelerini değişiyor. Her gün aynı şeyi yaşıyorum nasıl düzelteceğim veya ne yapmalıyım?
Bios ratı yemiş olmalısınız nasıl temizleneceğini bilmiyorum ama nasıl çalındığına dair şüpheleriniz varsa yardımcı olabilirim.

Dostum önerim aşırı zor şifreler koy ve o şifreleri bir yere not al. Hala hesabın çalınıyorsa Google ile iletişime geç.

Söylendiği gibi RAT yemişsiniz. Fakat bunu düzeltmenin kolay yolları var. Ayrıca korkulacak bir şey değil. Öncelikle bilgisayarınız üzerindeki tüm hesaplara telefonunuzdan girin ve şifresini değiştirin. Şifrelerini telefondan. Şifreleri telefondan değiştirmeniz oldukça önemli. Bilgisayardan değiştirmeniz durumunda hesaplarınız tekrar elinizden gider. Neyse, hesaplarınızı telefonunuza aldıktan sonra bilgisayardan asla o hesaplara girmeyin. Bilgisayarınızdaki "aşırı önemli" dosyaları virüs taraması yaparak yedeklerin. Gereksiz şeyleri yedeklemenizi önermem, içlerinde virüs bulunuyor olabilir. Dosyalarınızı da yedekledikten sonra bilgisayarınızı formatlayın. Format bitince bilgisayarınızda virüs kalmayacaktır. Artık hesaplarınıza bilgisayarınızdan girebilirsiniz. unutmayın, bilmediğiniz ve güvenmediğiniz hiçbir kaynaktan indirme yapmayın. Özellikle indirdiğiniz dosyalar .exe vb. dosyalar ise lütfen virüs taraması yapmadan açmayın. Günümüzde PDF dosyalarına dahi virüs koymaya başladılar.

Geri
Yukarı