Başka gezegenlerde de insan ırkının olabileceğini düşünüyorum

Ahmethann

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Başka gezegenlerde de insan ırkının olabileceğini düşünüyorum. (bu insanların biyolojik özellikleri de farklı olabilir), ve bu gezegenlerde ki insan topluluklarının başına, TWD, ve Last of Us evrenlerinde ki gibi felaketler gelmiş olabilir. Örneğin Mars'tan örnek verilebilir, Mars'ta bir zamanlar göllere, nehirlere ve hatta büyük bir okyanusa ev sahipliği yapıyordu. Belki de bahsettiğim o gezegenlerde ki yaşam döngüsü buna izin veriyordur. Ve bu tür felaketler yaşanmış olabilir. Olmaz demeyin bizim bilgimiz sadece ulaşabildiğimiz alanlarla kısıtlı, dünya ve evren sırlarla dolu. Bu düşüncemi sizlerle paylaşmak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka gezegenlerin tarihinde nehirler, okyanusların olması orada insan benzeri yaşam formlarının olduğunu göstermez. Buna bakarak yaşamın olabileceğini tahmin etmek pek doğru değil. Konuya şu şekilde bakarsanız tam tersi olduğunu görebilirsiniz; Mars'ta su olduğu zamanlar dünya yaşanmayacak kadar sıcak bi haldeydi. Sonuç ne oldu okyanusları olan Mars'ta bilinen kadarıyla en ufak bir yaşam formu yokken ateş gibi dünya 8 Milyar insana ev sahipliği yapıyor.
Benim düşüncem Mars veya benzeri gezegenlerde insan gibi değil çok daha ilkel yani hücre veya farklı bir yaşam formu olduğunu düşünüyorum, zaten araştırmalarda bu yönde. Evreni geçtim daha kendi galaksimizin bile çok küçük bir kısmını keşfettiğimiz bu evrende illaki başka birileride vardır. Bunu gösterecek tek şey zamandır.

Yeni konular

Geri
Yukarı