Başka operatörden TurkNet'e geçiş süreci

NoiceRUSS

Hectopat
Yer
İstanbul
Başka operatörden TurkNet'e geçiş sürecim.

Halihazırda kullandığım operatör: Türk Telekom.

Geçiş yapmakta olduğum operatör: TurkNet.

Türk Telekom'da kullandığım paket: 16Mbps download 4 Mbps upload - aldığım değer: 15 Mbps download 3.7 upload 5 ms ping.

TurkNet'te kullanacağım tarife: 75 Mbps download 8 Mbps upload.

Altyapı türüm: VDSL 2

Tahahhüt bitiş tarihim: 24.10.2021

İl-İlçe: İstanbul/Esenler

Abone olurken aldığım ek hizmetler: Static IP - ZyXEL VMG3625-T50b.

15.10.2021: Başvurumu yaptım.

18.10.2021: Kurye geldi ve belgeler imzalandı not: Telefonu açamadığım ve randevu alamadıkları için gelmesi biraz uzun sürdü kuryenin.

19.10.2021: Belgeler TurkNet'in eline ulaştı ve aranmayı bekliyorum.

Değişiklikleri paylaşacağım. Not: TürkNet Gigafiber altyapısı geliyor.

Son düzenleme:
Hayırlı olsun hocam. Doğru bir karar vermişsiniz.

Takipteyim.
Sözleşmenizin bitimine çok az bir zamana kala mı başvuru yaptınız yoksa bittikten sonra yeni bir başvuru şeklinde mi yaptınız? Yani şu an kullanmış olduğunuz port üstünden mi aboneliğinizi aktif edecekler acaba? Ben de düşünüyorum fakat ne zaman başvuru yapmak lazım pek emin değilim port kaybetme korkum var da :D

Takipteyim.
Sözleşmenizin bitimine çok az bir zamana kalamı başvuru yaptınız yoksa bittikten sonra yeni bir başvuru şeklindemi yaptınız. Yani şu an kullanmış olduğunuz port üstünden mi aboneliğinizi aktif edecekler acaba. Bende düşünüyorum fakat ne zaman başvuru yapmak lazım pek emin değilim port kaybetme korkum varda :D

24.10.2021 tarihinde tahahütüm bitecek erkenden başvurmak istedim port kaybetmek istemediğimden.

Hangi il/ilçe bu arada?
İstanbul/Esenler.
Aradıklarını söylüyorlar lakin hiç kimse aramadı ve arama geçmişinde gözükmüyor.
Sabrımı sınıyorlar ya dalga geçer gibi biz sizi aradık açmadınız diyorlar destek talebi attım cevap yok yarın telefonlarını açamayabilirim yine uzayacak.
Güncellleme: Oim üzerinden bildirdim ve 5 dakika sonra aradılar ve onaylama işlemini yaptım yaklaşık 2 gün sürüyormuş tekrardan güncelleme yapacağım.

20.10.2021
Güncelleme: Aktivasyon süreci başladı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı