Başkası tarafından yapılan alışverişlerin bildirimi geliyor

Öyle bir şey olabilmesi için üstün düzey bir hacker olması lazım zaten öyle bir şey olsaydı çoktan farkederdin. Hard reset atmaya gerek yok telefonunda anormallik yoksa tabii.

Ne gibi hocam? O bahsettiğim mesaj haricinde anormal bir şey fark etmedim ama bir de size sorayım. Ne gibi diye.

Yani kendinin indirmediğin uygulamalar ve uygulama için pop uç reklamlar ve fatura artışı artan veri kullanımı gibi şeyler bir mesajsa bir şey olmaz.
Bu arada böyle bir şeye kafanı takma kendine yazık.
Sags eğer faydalı bulduysan çözüm olarak işaretler misin?

Yani kendinin indirmediğin uygulamalar ve uygulama için pop uç reklamlar ve fatura artışı artan veri kullanımı gibi şeyler bir mesajsa bir şey olmaz.

Bu arada böyle bir şeye kafanı takma kendine yazık.
Sags eğer faydalı bulduysan çözüm olarak işaretler misin?
Bu durumlarla karşılaşmadım diye biliyorum.

Karşılaşmadıysan sorun olmaz saga bir de faydalı buyduysan yorumumu çözüm olarak işaretler misin?
Hocam mobilden kullanıyorum ama nasıl yapıldığını söylerseniz işaretleyeceğim. Bu arada ortak hesap derken e postayı da kast ettim. Yani diyelim telefonda virüs var ve bir uygulamada kayıtlı olan e posta benim iPad'in icloud postası. Telefon hacklenince bu sadece telefonu kapsar değil mi. e postaya bir şey olmaz. Veya iPad'e.

Evet ya da hayır demeniz yeterli hocam. Akşam akşam bunaltmış gibi hissettim.

Öncelikle epostadan virüs bulaşması imkansız çünkü IPad'le iPhone farklı yazılımlara sahiptir yani iCloud aynı olsa bile farklı türde kodlanmıştır. Ve bunaltmadın sıkıntı yok bu arada çözüm olarak işaretliyebilmen için benim yazdığım cevap üst tarafında tik var ona tıklayınca çözüm olarak işaretlenir.

Öncelikle epostadan virüs bulaşması imkansız çünkü IPad'le iPhone farklı yazılımlara sahiptir yani iCloud aynı olsa bile farklı türde kodlanmıştır. Ve bunaltmadın sıkıntı yok bu arada çözüm olarak işaretliyebilmen için benim yazdığım cevap üst tarafında tik var ona tıklayınca çözüm olarak işaretlenir.
Bu durum android bir telefon içinde bu şekilde değil mi? Android tel ve iPad.
hocam tik işareti bulamadım. Kusura bakmayın.

Son düzenleme:
Önemli değil bu arada dediğim gibi takma kafana virüs olmaz.
Teşekkür ederim ilginiz için hocam. Ayrı olarak kartım geldi. Eski kartımın kayıtlı olduğu Netflix ve Spotify hesaplarını silemedim. Ben de hiç kullanmayacağım bir gmail hesabı açtım. Ve kayıtlı olan icloud hesabımı çıkartıp o gmaili ekledim. Sonra icloud hesabım boşta kaldığı için onunla yeniden bir Spotify ve Netflix hesabı açtım. Sonra gmaili sildim çünkü sadece kayıtlı olan icloud hesabımın yerini tutsun diye kaydetmiştim onu oraya.

Bunu yapmanın nedeni bir arkadaş bu konuma şey yazmıştı. "Eski kart bilgilerinin kayıtlı olduğu (örneğin yemek sepeti) uygulamalara sitelere yeni kart bilgilerini kaydetmeyin. Demişti.

Ben de eski ödeme yöntemini silemediğim için bilmiyorum beceremedim galiba :D Direkt yeni kartımın kayıtlı olacağı icloud hesabımı oradan silip, başka bir gmail ekledim. Böylece icloud hesabımla yeni bir hesap açabildim. Kartıda Netflix ve Spotify'a kaydettim.

Tekrardan teşekkürler hocam. İyi günler dilerim.

Teşekkür ederim ilginiz için hocam. Ayrı olarak kartım geldi. Eski kartımın kayıtlı olduğu Netflix ve Spotify hesaplarını silemedim. Ben de hiç kullanmayacağım bir Gmail hesabı açtım. Ve kayıtlı olan iCloud hesabımı çıkartıp o Gmail'i ekledim. Sonra iCloud hesabım boşta kaldığı için onunla yeniden bir Spotify ve Netflix hesabı açtım. Sonra Gmail'i sildim çünkü sadece kayıtlı olan iCloud hesabımın yerini tutsun diye kaydetmiştim onu oraya.

Bunu yapmanın nedeni bir arkadaş bu konuma şey yazmıştı. "eski kart bilgilerinin kayıtlı olduğu (örneğin yemek sepeti) uygulamalara sitelere yeni kart bilgilerini kaydetmeyin. Demişti.

Ben de eski ödeme yöntemini silemediğim için bilmiyorum beceremedim galiba :D direkt yeni kartımın kayıtlı olacağı iCloud hesabımı oradan silip, başka bir Gmail ekledim. Böylece iCloud hesabımla yeni bir hesap açabildim. Kartıda Netflix ve Spotify'a kaydettim.

Tekrardan teşekkürler hocam. İyi günler dilerim.

Rica ederim iyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı