Çözüldü Başkasının uygulamasına telif almak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ShadowFighter

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Bizim bi' grup var, oyun yapıyoruz. Oyun tam bitince benim arkadaş, kendi arkadaşına atmış nasıl olmuş diye. O fırsatçı kişilik de gitmiş sitesine eklemiş. Kaldırın dediğimizde "telif hakkım vay oyun aytık bizim" falan diyor. Ne yapabilirim? Hiç bilgim yok bu konuda.

Çözüm
"Credit" kısmına yapımcı markanızın yanına telif işareti koyar ve tüm hakları saklıdır yazdıysanız onun telif hakkı yoktur. Oyunun kodlarına da erişip kaldıramaz.
E oyunun içine kendi isminizi yazmadınız mı? Yazdıysanız o oyun zaten internette dolaşıcak sorun olmaz. Ama siz isminizi yazmadıysanız ve arkadaş oyun benim diyorsa kaynak kodları sizde olduğundan oyun o hali ile kalır. Sizde geliştirir daha iyisini yaparsınız.

E oyunun içine kendi isminizi yazmadınız mı? Yazdıysanız o oyun zaten internette dolaşıcak sorun olmaz. Ama siz isminizi yazmadıysanız ve arkadaş oyun benim diyorsa kaynak kodları sizde olduğundan oyun o hali ile kalır. Sizde geliştirir daha iyisini yaparsınız.
Yapımcılara yazdık, oyunu verdiğimiz arkadaş yeni bi grup açtı kendi arkadaşlarıyla.

"Credit" kısmına yapımcı markanızın yanına telif işareti koyar ve tüm hakları saklıdır yazdıysanız onun telif hakkı yoktur. Oyunun kodlarına da erişip kaldıramaz.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı