Başkasının çöpü, başkasının hazinesidir

Blacksidemre

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Merhaba sosyal. Bu akşam size bir mutluluğumu paylaşacağım.

Son sınıf öğrencisiyim ve YKS'ye hazırlanıyorum. Bu akşam her zamanki gibi ekmek almaya gittim. Dönüşte çöplükte kitaplarla dolu bir poşet gördüm. İçindeki kitaplara bakınca benim sınıfının kitapları olduğunu gördüm. Soru bankaları da vardı. Kimse yanlışlık ile atamazdı.

Poşeti alıp eve geldim. Kapının önünde hepsini açtım. Neredeyse hepsi boş ve yeniydi. Ama çoğu işime yaramazdı. Çöpe atılmasına rağmen pislik falan yoktu kitaplarda. İşime yarayacak 6 kitabı aldım. Diğerlerini geri dönüşüm merkezine götürdüm.

Ne kadar mutlu oldum bilemezsiniz. Başkasının çöpü, başkasının hazinesidir bu olsa gerek :D çok mutlu oldum bir bilseniz.

Hayat bazen böyle güzellikler yapıyormuş. Sizin başınıza da gelsin dostlar, iyi sosyaller.

IMG_20200826_200456.jpg

Son düzenleme:
Evet öyle, bende 8.sınıf test kitaplarımı ve bir abim bana sınıflarında artan test kitaplarına toplayıp bana vermişdi. Bemde onu tam çöpe (anne zoru ile) koyuyordum (işim bitmişti) ihtiyacı olan bir kız kardeşim o an alıp gitti, tamda o 8.sınıfa geçmiş çok mutlu oldum.

Merhaba sosyal. Bu akşam size bir mutluluğumu paylaşacağım.

Son sınıf öğrencisiyim ve Yks'ye hazırlanıyorum. Bu akşam her zamanki gibi ekmek almaya gittim. Dönüşte çöplükte kitaplarla dolu bir poşet gördüm. İçindeki kitaplara bakınca benim sınıfının kitapları olduğunu gördüm. Soru bankaları da vardı. Kimse yanlışlık ile atamazdı.

Poşeti alıp eve geldim. Kapının önünde hepsini açtım. Neredeyse hepsi boş ve yeniydi. Ama çoğu işime yaramazdı. Çöpe atılmasına rağmen pislik falan yoktu kitaplarda. İşime yarayacak 6 kitabı aldım. Diğerlerini geri dönüşüm merkezine götürdüm.

Ne kadar mutlu oldum bilemezsiniz. Başkasının çöpü, başkasının hazinesidir bu olsa gerek :D çok mutlu oldum bir bilseniz.

Hayat bazen böyle güzellikler yapıyormuş. Sizin başınıza da gelsin dostlar, iyi sosyaller.

Eki Görüntüle 649557

Aynen öyle abim üniversiteyi kazandı AYT-TYT kitaplarını bana verdi daha Yks'ye 3 yılım olmasına rağmen çözmeye başladım TYT bayağı basit.

Aynen öyle abim üniversiteyi kazandı AYT-TYT kitaplarını bana verdi daha Yks'ye 3 yılım olmasına rağmen çözmeye başladım TYT bayağı basit.
TYT basit, doğru. Ama tekrar etmezsen TYT zora dönüşebilir. TYT konuları çok kolay unutuluyor.

AYT için tam tersi. Bilgin varsa yaparsın.

Geri
Yukarı