Basketbol oynayarak kilo verilebilir mi?

averyx_

Hectopat
Selamlar, 14 yaşındayım 1.68 boy 63 kiloya sahibim. Zamanında çok abur cubur yediğimden dolayı yağ oranım fazla. Okullar kapandığı zaman spor salonuna gitmeyi planlıyordum fakat 25-30 yaşındaki adamlarla aynı ortamda spor yapacağıma arkadaşlarla düzenli olarak basket oynamaya karar verdik. Düzenli bir şekilde oynarsam kilo verebilir miyim? Kaslarım da gelişim olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, 14 yaşındayım 1.68 boy 63 kiloya sahibim. Zamanında çok abur cubur yediğimden dolayı yağ oranım fazla. Okullar kapandığı zaman spor salonuna gitmeyi planlıyordum fakat 25-30 yaşındaki adamlarla aynı ortamda spor yapacağıma arkadaşlarla düzenli olarak basket oynamaya karar verdik. Düzenli bir şekilde oynarsam kilo verebilir miyim? Kaslarım da gelişim olur mu?
Tabii ki verebilirsin. Yaşına göre en güzel sporlardan biri. Kaslarının gelişiminin yanı sıra boyunu uzatmaya da yarar. Yanına ek olarak yüzme kursuna da gidebilirsin. Yaz aylarında hem serinler hem de kilo verirsin. Ayrıca yüzmekte boy uzatır :)
BasketBol'a gitmen pek fayda etmeyecektir, Kick Boks'a yazıl hem dövüş sanatı öğrenirsin hemde yağlarını ciddi oranda yakarsın ama öyle çok kaslı bekleme kendini sadece yağlarını yak yeter.
Fayda eder yahu. Hareket ettiren bütün sporlar zayıflamaya yarar. Yeter ki hareketsiz kalınmasın :D

Tabii ki verebilirsin. Yaşına göre en güzel sporlardan biri. Kaslarının gelişiminin yanı sıra boyunu uzatmaya da yarar. Yanına ek olarak yüzme kursuna da gidebilirsin. Yaz aylarında hem serinler hem de kilo verirsin. Ayrıca yüzmekte boy uzatır :)

Fayda eder yahu. Hareket ettiren bütün sporlar zayıflamaya yarar. Yeter ki hareketsiz kalınmasın :D
Hayır hocam yağ yakmak öyle her zıplama dalında olmaz Kick Boks en mantıklısı 2 yıl BasketBol'a gidip okulun en iyilerinden birisi olarak diyorum boy yapacak ancak belki güçlü olur Kick Boks ise vücudun her bölgesini zorladığı için çok iyi yağ yakmasını sağlar.
Evet verirsin. Çünkü basketbol hareketli bir spor dalıdır. Ayrıca çok fazla omuz olarak faydasını görürsün.
Hocam bildiğim kadarıyla BasketBol'da Omuz bölgesinde yakabilir, Ama göbek vb. çok uzun sürer Kick Boks daha mantıklı gibi geliyor.

@Silinen üye Ben basketbol ile bayağı kilo verdim. Hem boy uzadığı zaman kilo göze batmamaya başlar. İsterse Kick box'ta yapabilir tabii. Ama arkadaşlarım ile oynayacağım demiş. Yediklerine dikkat ederek, arkadaşlar ile beraber eğlenerek hem boy uzatmanın hem kilo vermenin tadı başka olur :)

@Silinen üye ben uzun zaman oynamıştım. Zaten boy olarak çok faydasını gördüm ama omuz olarak da belirgin bir gelişme görmüştüm. Yani kendimden yola çıkarak cevap verdim. Spor gurusu değilimdir:) Ama bilek attığım için ön kolda bile faydasını görmüştüm diyebilirim. Ayrıca çok fazla yarı saha maçı yaparsan örneğin 1v1 veya 2v2 bacak olarak da çok aktif olur ve faydasını görür bence. Kendini sakatlamadığı sürece tabii;)

@Silinen üye ben uzun zaman oynamıştım. Zaten boy olarak çok faydasını gördüm ama omuz olarak da belirgin bir gelişme görmüştüm. Yani kendimden yola çıkarak cevap verdim. Spor gurusu değilimdir:) Ama bilek attığım için ön kolda bile faydasını görmüştüm diyebilirim. Ayrıca çok fazla yarı saha maçı yaparsan örneğin 1v1 veya 2v2 bacak olarak da çok aktif olur ve faydasını görür bence. Kendini sakatlamadığı sürece tabii;)
Aynen hocam :)

Dağcı tırmanışı hareketini tek yaparak hızlı kilo verebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı