Basketbol vs okul

Evet proteinli ve sağlıklı beslenebileceğimi düsünüyorum.

Dostum 14 yaşında olan profesyonelliğe yakın bile olmayan sadece hobi olarak basketbol oynayan birinin her gün 6 saatten fazla idman yapması, harcadığı kaloriyi alması imkansız. Benim de şu an karşı tarafın düşüncesine kapalı birine 3'ten fazla kez yanıt vermem imkansız. İyi sosyaller.

Ben basketboldan devam edeceğim. 175 boyum var 13 yaşına yeni girdim, okulda en yüksek vertical Jump'ı olan benim ve okuldaki en iyi basketbolcu da benim. Ben kendi görüşlerimle söylemiyorum okuldakiler de diyor okuldaki en iyi basketbolcunn ben olduğuma. Şu anda şehrimde bir klüpte oynuyorum umarım iyi bir yerlere gelebilirim hep çalışmaya devam edeceğim.

Gece yatmadan önce en az 1 saat zıplama & plyometrics çalışıyorum. 15 yaşıma girdikten sonra da kolda kas çalışmaya başlayacağım.

Gece yatmadan önce en az 1 saat zıplama & plyometrics çalışıyorum. 15 yaşıma girdikten sonra da kolda kas çalışmaya başlayacağım.

İroni bir yana hayatında başarılar kardeşim. Ben spor dolu bir gelecek istiyordum fakat önüme engeller çıktı sağlık problemlerim oldu umarım sen başarırsın. Hayatta hep ikinci planın olsun.

İroni bir yana hayatında başarılar kardeşim. Ben spor dolu bir gelecek istiyordum fakat önüme engeller çıktı sağlık problemlerim oldu umarım sen başarırsın. Hayatta hep ikinci planın olsun.

Bana işim ne olursa olsun 9 - 5 çalışmak çok sıkıcı geliyor o yüzden hangi ligde olursam olayım ama basketboldan gitmek istiyorum.

Kardeşim sen daha çok okuldan kaçmak istiyor gibisin, derslerde kötüyüm diye tutturmuşsun ve eğlendiğin şeyi yapmak istiyorsun, çok başarılı da olabilirsin zamanında bu işin içinde olmuş biri olarak söylüyorum Türkiye'de çok çalışarak idman yaparak basketçi olamazsın, her işte olduğu gibi torpilin ve bağlantıların olmalı yoksa şansın imkansıza yakın. Kimse iyi oynuyor diye süre almıyor mükemmel sezon geçiren oyunculara bile kontrat verilmiyor bazen ve inan o kadar rezil bir ortam ki alt ligler insanı hayatından soğutur, paranı vermezler maçta süre vermezler hiçbir şeyin karşılığını alamazsın, büyümeden bunları göremezsin ama ben sana söylüyorum. İkisini birlikte götür okuldan sonra çok fazla boş zamanın zaten kalıyor bu kadar istekliysen bu boş zamanında yapabilirsin.

Yetenekli olup olmadığını bilmeden kimse burada buna cevap veremez eğer gerçekten çok çok çok yetenekliysen basketbolla uğraş diğer türlü sonunun iyi olacağını düşünmüyorum.
Ayrıca çaba sarfetmezsen bir yere gelemezsin bunu zaten biliyorsundur.

Kardeşim sen daha çok okuldan kaçmak istiyor gibisin, derslerde kötüyüm diye tutturmuşsun ve eğlendiğin şeyi yapmak istiyorsun, çok başarılı da olabilirsin zamanında bu işin içinde olmuş biri olarak söylüyorum Türkiye'de çok çalışarak idman yaparak basketçi olamazsın, her işte olduğu gibi torpilin ve bağlantıların olmalı yoksa şansın imkansıza yakın. Kimse iyi oynuyor diye süre almıyor mükemmel sezon geçiren oyunculara bile kontrat verilmiyor bazen ve inan o kadar rezil bir ortam ki alt ligler insanı hayatından soğutur, paranı vermezler maçta süre vermezler hiçbir şeyin karşılığını alamazsın, büyümeden bunları göremezsin ama ben sana söylüyorum. İkisini birlikte götür okuldan sonra çok fazla boş zamanın zaten kalıyor bu kadar istekliysen bu boş zamanında yapabilirsin.

Kanka mesela D1 gitmek için ne yapılması gerekiyor? Yetenekliyim ama nasıl kendimi fark ettirebileceğimi bilmiyorum. Şu anda Yalova'da bir kulüpte oynuyorum da mesela İstanbul'da iyi bir takımın altyapı seçmelerine mi gitmem lazım?

Geri
Yukarı