Basketbola geri dönmek için geç olmuş mudur ?

Karamamba

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum. Konuya gireyim :) ben 11 yaşından beri klupte basketbol oynamaya başladım 11 yaşındayken boyum 1.73 cm di yeteneklerim vardi 12 yaşındayken lisansım çıktı. Türk milli takım seçmelerine çagırdılar bende katılmıştım sonra seçmeleri kazandım ordada oynadım yolum açıktı klupteki hocalarımda daha çok benle ilgileniyordu beni bir yerlere getirmek için 5 sene oldu klupte hala oyna devam ediyordum. Sonradan en sevdiğim antrönümüz değişti bi hoca geldi daha 22 yaşındaydı. O hocayla Lig maçına çıkmıştık sonra ben maçta 4 tane üst üste şut kaçırınca sinirlendi çık sen oynamayı bilmiyorsun dedi beni oyundan aldı. Bizim takımdaki arkadaşlar kaçırınca ard arda şut hiç kızmıyordu ben kaçırınca hep bana kızıyordu bende öyle böyle devam ettim takıma sonra takıma yeni oyuncular aldı ben hep yedekte duruyordum neredeyse oyuna hiç girmiyordum artık bıkmıştım bırakmaya karar verdim gittim klupten lisansımı aldım ordada benim o eski antrönürümü gördüm onlada konuştum üzüldü bırakma dedi bende artık o hocayla devam etmem dedim eski hocam beni salmak istemedi ama ben bırakmak istedim sinirlerim bozulmuştu basketboldan sogumuştum 1 sene oynamadım artik 2 ay oldu daha yeni başlıyorum artık sokakta oynuyorum turnike falan şut falan dripling yapıyorum her gün maç yapiyorum 20 yasindaki abilerle basketbola geri donmek istorum artik 16 yasima girdim. Boyum 1.90 kilom 80 acaba bir kulube yazilsam mi geç olmusmudur basketbolsuz hayatim *oka döndü basketbolu biraktim deyince cevremdekilere herkes uzuldu simdi tofasa girmek istiyorum Bursa'da yasiyorum baya uzun yazdim ama bir yardimci olursaniz sevinirim Teşekkürler.

İnanmayabilirsiniz ama sayılar hariç aynı şeyleri yaşadım. Ve geri dönmek istiyorsan dönebilirsin. Şahsen teog var diye 1 sene bıraktım dayanamıyodum artık. Ama arkadaşlarla oynaya oynaya eski formuma kavuştum. Artık bir klübe yazılsam tekrardan seçilebilecek seviyedeyim. Tavsiyem karın kası yapman. Boyun çok iyi. Böyle kalması iyi olur. O yüzden fitness'a gitmeni öneririm. Kesinlikle formunuza önem verin. ayda bir gidip 5 saat çalışmak yerine her hafta 1 saatinizi geçirin fitnessda. Ya da (Ki bence bu daha güzel) kendinize bir dumbell seti alın ve çalışmalara başlayın. Ama dediğim gibi koldan ziyade karın çalışın. Ve hangi pozisyonda oynuyorsanız ona göre çalışmalara şimdiden başlayın. Şahsen ben 3 pointer olduğum için her antrenman sonunda iki potaya da onar dakika sadece üçlük çekerdim.

Ve çok önemli bir tavsiye Air Alert 3 çalışın. Sorularınız varsa cevaplamaya hazırım.

Öncelikle cevap için teşekkurler kardeşim. Benim oynadigim bolge pivot'tu yasima gore orda oynuyordum birde hizli kosuyordum crosorvirlarim falan baya iyiydi derrick rose :D diyorlardi simdi iste mahhallede basladim yeni yeni oynamaya ama kondisyon dusuk cabuk yorulmaya basladim onceden klupte oynarken yorulmuyordum 1 sene oynamayinca boyle oldum fitnessa bende cok gitmek istiyorum insallah yazilcam artik sence bir klupte oynasam mi ki diye dusunuyorum?

1 ay çalişmadan yazilma klube. Sonra klube yazıl koça şov yap hobaaaa takımda yerin hazır :). Her akşam oruç tutuyomusun bilmiyorum ama eğer tutuyrosan iftardan sonra yatma. 1 saat bekle ve dışarı çık hafif tepmo jogg at. Sonra eve geri dönerken ara ara sağlam deparlar at. Tabi evden çıkmadan ısınma hareketlerini yapmayı unutma. Özellikle koşmadan önce bacağını iyice gerdir. Eğer oruç tutmyorsan da her yemekten sonra dışarı çık biraz yürü ki kilo almayasın. Ve elinin altında 2 tane 2 kiloluk dumbell olsun. Mekik çekmeyi unutma falan filan. Daha fazla tavsiye istersen verebilirim ama senin de bi bilgi hazinen vardır illaki. :D. Heh diyosan ben çalışırım hemen girerim forma o zaman git klübe giy forma :p. Yani bi tabanın da var sonuçta 1 hafta sonra yazılsan da olur.

:D her gun tutuyorum oruç evde 2 tane 5 kg dumbell var birde fitness a yazilsam tam olur sonrada klup ailemi fitnessta ikna edemiyom yok boyun kisalir falan diyorlar :D

:D boyun kısalmaz da uzaması yavaşlar. 18 e kadar uzarsın büyük ihtimal. boyun 2'yi geçmemeli bence. Fitness'a gtmesen de olur. Evde de çok verimli çalışmalar yapılabilir. Dumbellıen başta iki elinzle de sırayla hazır ol biçiminde kaldırın. Sonra ısınınca vücüdunuza paralel bir şekilde ( vücüdünüzT şeklinde olacak şekilde) kaldırırsanız iyi olur. Karın kası içinse şınav çeme pozisyonuna gelip dirsekleriniz yere değecek şekilde bekleyin. Bi müddet öyle kalın. Sonra dinlenin ve bir daha yapın. 2 kere yeter. Sonra biraz mum duruşu yapın öyle gidin antrenmana bakın noluyo :). Diğerleri adım atamazken siz uçarsınız :D Isınmak önemli.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı