Baskı balata değişimi sonrası oluşan titreme

masQee

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Amd Ryzen 5 2600
Gigabyte GTX 1660 SUPER
Asus Prime B450m
Kioxia 500 gb m2 SSD
Meslek
Veri Tabanı Programcılığı
Bugün aracımın debriyaj baskı balata setini değiştirdim. İki marka yedek parça vardı. Biri kaliteli diğer ucuz parçaydı. Aracım 2000 model olduğundan dolayı ucuz parçayı seçtim. Tamirciye götürdüm. Baskı balatayı değiştirdi. Sonrasında aracı kullanırken aşırı şekilde rahatsız edici konsolda titreme oluyor. Yedek parçadan dolayı mı? Yoksa işçilikten mi? Tamirciye gittiğimde karşı çıkarsa nasıl bir yol izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ilk önce yapan ustaya git derim keşke orjinal parça alsaydın aracınızın modelini bilmiyorum ama belki volant sensörü yüzünden titreme yapabilir eğer olmazsa başka ustaya gidersin.

Yarın ilk işim o olacak başka ustaya gitmek. Kavramasında falan sorun yok. Çok dik rapmalarda kaçırma falan yapmıyor.
Hocam ilk önce yapan ustaya git derim keşke orjinal parça alsaydın aracınızın modelini bilmiyorum ama belki volant sensörü yüzünden titreme yapabilir eğer olmazsa başka ustaya gidersin.
Aracın modeli Fiat Palio.
Orjinal parçası valeo galiba. Benim taktırdığım mapa marka.

Yeni baskı balata takılırken volant durumu kontrol edilmeli, Eğer volantta eğilme veya belirli yerlerde fazla aşınma var ise siz sıfır balata taktığınızda volant ile tam öpüşmemeden dolayı titreme yapabilir. Değişim sağladığınız ustaya gidip tekrar gösterin ve problemden bahsedin ama o kadar zahmetli bir işi tekrar söküp ücretsiz yapacağını pek sanmıyorum. Ayrıca yeni takılan balatanın yayları da kontrol edilmeli.

Sorunu buldum. Araç önden kazalı ve toplanmıştı. Şanzıman takozunun olduğu yerde şaside hata varmış. Bu yüzden takoz veya kulak tam olarak işlevini yerine getiremiyormuş. Olay kaportacıya döndü.

Geri
Yukarı