Başlangıç diski gözükmüyor

Enes Akduman

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, Windows 7 kullanıyorum aynı zamanda gerektiğinde Mac işletim sistemine geçiyordum. Bugün bilgisayarımı açıp başlangıç diski seçmek istediğimde diskin olmadığını fark ettim, kısa süre önce Mac'imi High Sierra'ya güncellemiştim. Sorunumu internette araştırdım ancak hiçbirinde istediğim cevabı bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    41,3 KB · Görüntüleme: 62
Merhaba, Windows 7 kullanıyorum aynı zamanda gerektiğinde Mac işletim sistemine geçiyordum. Bugün bilgisayarımı açıp başlangıç diski seçmek istediğimde diskin olmadığını fark ettim, kısa süre önce Mac'imi High Sierra'ya güncellemiştim. Sorunumu internette araştırdım ancak hiçbirinde istediğim cevabı bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.
Hocam attığınız ekran görüntüsünde Windows görünüyor. Seçtiğiniz halde başlamıyor mu? Aşağıdaki yöntemle Windows'u açabiliyor musunuz?
1. Mac'i yeniden başlatın ve başlatma sırasında Option tuşunu basılı tutun.
2. Gelen seçim ekranında Boot Camp Windows bölümünü seçerek başlatmayı deneyin. Not: Eğer Windows açılırsa Apple Software Update yazılımını kullanarak Apple yazılımlarınızı güncelleyin.
Seçim ekranında Windows bölüntüsünü göremiyorsanız MacOS üzerindeki Boot Camp yardımcısını açarak Windows'un durumunu kontrol edin.

Hocam attığınız ekran görüntüsünde Windows görünüyor. Seçtiğiniz halde başlamıyor mu? Aşağıdaki yöntemle Windows'u açabiliyor musunuz?
1. Mac'i yeniden başlatın ve başlatma sırasında option tuşunu basılı tutun.
2. gelen seçim ekranında Boot camp Windows bölümünü seçerek başlatmayı deneyin. Not: Eğer Windows açılırsa Apple software Update yazılımını kullanarak Apple yazılımlarınızı güncelleyin.
Seçim ekranında Windows bölüntüsünü göremiyorsanız macOS üzerindeki Boot camp yardımcısını açarak Windows'un durumunu kontrol edin.

Windows'u açabiliyorum ancak benim istediğim Mac'i açmak, yazılımları kontrol ettim her şeyim güncel, Bootcamp'i seçtiğimde Windows açılıyor.
Windows'u açabiliyorum ancak benim istediğim Mac'i açmak, yazılımları kontrol ettim her şeyim güncel, Bootcamp'i seçtiğimde Windows açılıyor.

Görselde "adsız" isimli bir disk oluyordu şu an yok.

Son düzenleme:
Boot Camp seçeneğini seçerseniz Windows açılır doğru. MacOS işletim sistemine geçiş yapabilmek için Mac diskini seçmelisiniz. Açılışta Option tuşunu basılı tutarak MacOS'i başlatmayı denediniz mi?

Denedim ancak hiçbir şey olmadı.
Bir hata mı görüyorsunuz yoksa doğrudan Windows'a mı geçiyor? Şunu deneyin:
1. Mac'inizi kapatın.
2. Sol taraftaki shift+Control+Option tuşlarını basılı tutun ve Power tuşuna da basarak 10 saniye bekleyin.
3. Mac'inizi normal olarak açın ve durumu gözlemleyin.
Not: Bu yöntem SMC'yi sıfırlayacaktır.

Bir hata mı görüyorsunuz yoksa doğrudan Windows'a mı geçiyor? Şunu deneyin:
1. Mac'inizi kapatın.
2. sol taraftaki shift+control+option tuşlarını basılı tutun ve Power tuşuna da basarak 10 saniye bekleyin.
3. Mac'inizi normal olarak açın ve durumu gözlemleyin.
Not: Bu yöntem Smc'yi sıfırlayacaktır.

Teşekkürler hocam Smc'yi sıfırlayıp bir daha alt basılı olarak açtım ve istediğim diski seçtim şu an Mac'den yazıyorum.

Geri
Yukarı