Başlangıç için 2. el elektrogitar ve amfi önerisi

Stratocaster bakabilirsiniz.
İbanez GRG170DX bir opsiyon olabilir. Yanına 30watt'lık bir amfi çekerseniz tadından yenmez.

Son düzenleme:
Hocam bu bütçeye pek iyi bir gitar bulabileceğinizi sanmıyorum. Masterwork marka LesPaul'lar oluyor fakat dediğim gibi ses konusunda sizi pek tatmin etmez. Bütçe biraz artabilirse sıfır stratocaster bakın derim. Tabii amfi de yanına gelince kafadan 4.000'tl yi gözden çıkarmak gerekiyor iyi ses alabilmek için.

Yamaha Pacifica PAC 012 - En Uygun Yamaha Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 887649508 Şu ilana inceleyebilir misiniz? 1800 Liraya almak mantıklı mı? Pazarlıkla biraz düşürebilirim belki. Sizce Ibanez GRG170DX mi yoksa Yamaha Pacifica 012 mi?
İlan çok eski hocam. Satılmıştır yüksek ihtimal. Size önerim bütçenizi biraz artırıp sıfır bir SX Stratocaster almanız yönünde olacaktır. Zira fenderin bir alt markası olduğu için sesi başlangıç gitarına göre oldukça güzel. (Arkadaşım almıştı zamanında 1200 TL'ye. Sesi bi hayli güzedli ben de heves ediyordum fakat ekonomik sıkıntılar yüzünden alamadım.)

İlan çok eski hocam. Satılmıştır yüksek ihtimal. Size önerim bütçenizi biraz artırıp sıfır bir SX Stratocaster almanız yönünde olacaktır. Zira Fender'in bir alt markası olduğu için sesi başlangıç gitarına göre oldukça güzel. (Arkadaşım almıştı zamanında 1200 TL'ye. Sesi bir hayli güzedli ben de heves ediyordum fakat ekonomik sıkıntılar yüzünden alamadım.)

Sıfır SX Stratocaster 2600 lira civarında. 1750 lira gibi bir fiyata ikinci el Ibanez GRG170DX almak daha mantıklı değil mi?
Hatta İstanbul'da olsaydım 1400 Lira gibi bir fiyata satılıyor çantasıyla beraber.
İkinci el neden önermiyorsunuz? Bence ilanlar temiz görünüyor ve Ibanez GRG170DX'in sıfırı 4500 Lira civarında. Bu arada amfi marka veya model öneriniz varsa alabilirim.

Sıfır SX Stratocaster 2600 lira civarında. 1750 lira gibi bir fiyata ikinci el Ibanez GRG170DX almak daha mantıklı değil mi?
Hatta İstanbul'da olsaydım 1400 Lira gibi bir fiyata satılıyor çantasıyla beraber.
İkinci el neden önermiyorsunuz? Bence ilanlar temiz görünüyor ve Ibanez GRG170DX'in sıfırı 4500 Lira civarında. Bu arada amfi marka veya model öneriniz varsa alabilirim.
Hocam 2. el elektro gitarı harddisk gibi düşünebilirsiniz. Manyetikleri bozulmuştur biraz ucuza satar ama bozulduğunu söylemez, telleri eskimiştir orijinal teller de malum biraz pahalı söylemez satar vs. vs. diye çoğaltabilirim. Amfi için önerim ise eğer bütçe çok azalırsa Boston-GA 10W amfi olacaktır. Tatmin edeceğini pek sanmıyorum fakat idareten kullanım için ideal. Bütçeniz artarsa Blackstar ID Core v3 10 önerebilirim. Zamanında 900 TL idi. Fiyatı dudak uçuklatacak seviyeye gelmiş dolar yüzünden. Bu yüzden size önerim, bütçe artarsa en az 5-6k'lık ürünler bakın. Artmazsa, tavsiyem almamanız yönünde olacaktır. Zira ucuz etin yahnisi yavan oluyor.

Hocam 2. el elektro gitarı harddisk gibi düşünebilirsiniz. Manyetikleri bozulmuştur biraz ucuza satar ama bozulduğunu söylemez, telleri eskimiştir orijinal teller de malum biraz pahalı söylemez satar vs. vs. diye çoğaltabilirim. Amfi için önerim ise eğer bütçe çok azalırsa Boston-GA 10W amfi olacaktır. Tatmin edeceğini pek sanmıyorum fakat idareten kullanım için ideal. Bütçeniz artarsa Blackstar ID Core v3 10 önerebilirim. Zamanında 900 TL idi. Fiyatı dudak uçuklatacak seviyeye gelmiş dolar yüzünden. Bu yüzden size önerim, bütçe artarsa en az 5-6k'lık ürünler bakın. Artmazsa, tavsiyem almamanız yönünde olacaktır. Zira ucuz etin yahnisi yavan oluyor.
Amfide ikinci el alınmaz mı peki?

Amfide ikinci el alınmaz mı peki?
Marsahall 30w mükemmel bir amfiyi arkadaşım 2. ele 500 TL'ye almıştı zamanında. Şu anda piyasası 1.500 2000'lerde dolaşıyor. Söylediğim gibi elektro diye geçen müzik aletlerinde ben 2. el alım satımına karşı olan biriyim. Kime güvenip güvenemeyeceğimizi bilmiyoruz.

Geri
Yukarı