Başlangıç için Arduino önerisi

Hesef

Decapat
Daha fazla  
Selam, bu yıl Arduino derslerim olacağı için önden başlamak istiyorum (Tabii fiyatlar da artmadan. :D). Başlangıç için önereceğiniz set ve ders önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim :).

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz araştırma yapıp emin olamadığınız yerde sormanız daha iyi olur.
Set olarak aslında çok fark etmiyor sonradan ihtiyacın olan modülleri falan alabiliyorsun LCD ekran 1 2 temel sensör LED'ler dirençler olsun yeter(başlangıç için)

Biraz araştırma yapıp emin olamadığınız yerde sormanız daha iyi olur.
Set olarak aslında çok fark etmiyor sonradan ihtiyacın olan modülleri falan alabiliyorsun LCD ekran 1 2 temel sensör LED'ler dirençler olsun yeter(başlangıç için)
Hocam elimin altında bulunsun sonradan uğraşmak istemiyorum. Hem toplu alımda fiyat avantajıda olur diye düşünüyorum. Mesela şunlar nasıl?
Set 1; Set 2

Arduino Uno klon yerine Raspberry Pi Pico almanı tavsiye ederim, diğer ürünleri de biraz daha ucuza bulabilirsin internette. Kablo alırken Dişi-Dişi, Dişi-Erkek, Erkek-Erkek kablolardan almayı unutma ve şu tarz olanlardan alabilirsen senin için uygun olur.

Selam, bu yıl Arduino derslerim olacağı için önden başlamak istiyorum (Tabii fiyatlar da artmadan. :D). Başlangıç için önereceğiniz set ve ders önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim :).
Klon almanı öneririm. Sonra orjinaline geçersin. Yanarsa felan problem olmasın.

Çoktan klon aldım zaten teşekkürler ancak bir ders materyali önerisi yapabilirseniz çok sevinirim.

YouTube'deki dersler pek güzel değil bence. Sadece yapıp geçiyorlar. Udemy üzerinden bakabilirsin. Eğer kursa para vermem diyorsan internetten ve YouTube'dan çalış ama tüm kodların ne işe yaradığını hangi kablonun neden orada olduğunu mantığı ile anla.

YouTube'deki dersler pek güzel değil bence. Sadece yapıp geçiyorlar. Udemy üzerinden bakabilirsin. Eğer kursa para vermem diyorsan internetten ve YouTube'dan çalış ama tüm kodların ne işe yaradığını hangi kablonun neden orada olduğunu mantığı ile anla.
Evet hocam Youtube'dan baktığımda pek oturmadı kafamda, Udemy'den kurs alabilirim sorun değil öneriniz var mıdır?

Yeni konular

Geri
Yukarı