Başlangıç için DSLR Tavsiyesi

Emre Tunahan

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD RYZEN 5 7500F MPK 3.70 GHZ 6 ÇEKİRDEK 38MB AM5 5NM İŞLEMCİ

GIGABYTE RTX 4070 WINDFORCE OC 12 GB GDDR6X 192 BIT RGB LED NVIDIA

XPG LANCER SİYAH DDR5 6000MHZ CL30 32GB (2X16GB) DUAL KİT RAM

MLD 1TB M500 7000/4700 MB NVME GEN4 M.2 SSD

GIGABYTE A620M GAMING X AM5 DDR5 6400 DP M2 MATX ANAKART

DEEPCOOL MATREXX 55 MESH 700W 80+ 3XARGB FAN ATX SİYAH KASA
Ben yeni DSLR almak istiyorum. Nikon D3300 düşünüyorum ancak her yerde farklı fiyat ve farklı farklı lensler var. VR ve VR 2 arasında fark var mı? Kusura bakmayın fazla bilmiyorum zamanla öğrenmeyi kurslara gitmeyi düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

VR'nin açılımı Vibration Reduction yani titreşim azaltıcı tarzında bir şey oluyor. Elde aktüel olarak çekim yaparken sabit kalmak zor iş olduğundan bu özelliği açmak bir nebze resminizi iyileştirecektir. VR2 sanırım bu özelliğin bi tık daha gelişmiş halidir, tam emin değilim.

Başlangıç seviyesi bir makine istiyorsan D3300 18-55 lensi ile beraber iyi bir seçim olur senin için, en azından bir süre sonra makineyi öğrenmiş ve iyi bir göz kazanmış olursun. Canon makinelere de bakabilirsin, konu fotoğraf olunca Nikon daha iyidir fakat video konusunda Canon önde kalıyor. Ayrıca Canon lenslerine daha uygun ve daha hızlı ulaşabilirsin.

Yakın bir arkadaşım makinesini satıyor şu an, Canon 650 D olması lazım. Shutter sayısını bilmiyorum ama ikinci el olarak ilgilenirsen öğrenirim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı