"Başlangıç Onarma bilgisayarınızı onaramadı" hatası

qwertyklavye

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Cihazıma başlangıç onarma yaptığımda böyle bir hatayla karşılaştım. Yardımcı olabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• IMG_20210518_112229.jpg
    IMG_20210518_112229.jpg
    136,5 KB · Görüntüleme: 64
  • IMG_20210518_112208.jpg
    IMG_20210518_112208.jpg
    177,3 KB · Görüntüleme: 104
Açılırken kendi kendine mi oluyor yoksa 2 kez mavi ekran mı verdi? Bazen de sistem dosyaları hasar aldığında giriyor.
Ben kendim başlattım. Cihazımı normal kullanıyorum sorun olmuyor ama mesela diyelim açık bırakıyorum cihazı işte bişe indiriyorumdur o arada vs açık bırakıyorum kalkıyorum başından cihazın ekranı kararıyor ve ne klavyeye ne de mouse'a tepki vermiyor. Güç tuşuna basılı tutarak kapatıyorum bilgisayarı ve tekrar açıyorum anca o şekilde. Bir türlü çözemedim bunu nedir ne değildir anlamış değilim ne yapacağım bilmiyorum.

Ben kendim başlattım. Cihazımı normal kullanıyorum sorun olmuyor ama mesela diyelim açık bırakıyorum cihazı işte bişe indiriyorumdur o arada vs açık bırakıyorum kalkıyorum başından cihazın ekranı kararıyor ve ne klavyeye ne de mouse'a tepki vermiyor. Güç tuşuna basılı tutarak kapatıyorum bilgisayarı ve tekrar açıyorum anca o şekilde. Bir türlü çözemedim bunu nedir ne değildir anlamış değilim ne yapacağım bilmiyorum.
Animasyon falan açın oynarken durmaz ya o hata da olmaz ama 240p al.

Format atmanı tavsiye ederim şimdilik bende bir çözüm bulamadım.
Format atmıştım düzelmemişti. Şimdi bir şey soracağım size. Cihazımın kablosunun adaptöründen çıkıp prize giden kısmını değiştirdim kalın kısmı yani. Çok kısaydı. Aynı voltaj ve amper değerine sahip başka bir kabloyla değiştirdim. Bu böyle ekran kararma sorununa yol açar mı?

Format atmıştım düzelmemişti. Şimdi bir şey soracağım size. Cihazımın kablosunun adaptöründen çıkıp prize giden kısmını değiştirdim kalın kısmı yani. Çok kısaydı. Aynı voltaj ve amper değerine sahip başka bir kabloyla değiştirdim. Bu böyle ekran kararma sorununa yol açar mı?
Gelişmiş seçeneklerden sadece Windows'a format at.
Youtube'a yaz yararlı videolar var.
Aynı şeyi yaşamıştım bir video anlatıyordu bekle atıcam şimdi.

Microsoft Windows [Version 10.0.19043.985]
(c) Microsoft Corporation. Tüm hakları saklıdır.

C:\Windows\system32>chkdsk C: /r
The type of the file system is NTFS.
Cannot lock current drive.

Chkdsk cannot run because the volume is in use by another
process. Would you like to schedule this volume to be
checked the next time the system restarts? (Y/N)
Gelişmiş seçeneklerden sadece Windows'a format at.
YouTube'a yaz yararlı videolar var.
Aynı şeyi yaşamıştım bir video anlatıyordu bekle atacağım şimdi.

O ne demek.
CMD yi açıp "chkdsk C: /r" yazar mısınız? (tırnaklar olmadan)
Yaptım. Ne işe yarıyor bu komut?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı