Başlangıç Onarma bilgisayarınızı onaramadı

BoraRz

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, ben Bora. Sanırsam bilgisayarıma virüs, trojan girdi. Ardından bilgisayarı kapatıp açtığımda açılmadı ve önüme böyle bir şey çıktı.

20200201_223736.jpg

Sorun gider'e bastığımda önüme açılan pencere ise buydu:

1580586112154209943862.jpg

Mantıken bende "Başlangıç Onarma" kutucuğuna tıkladım biraz bekledikten sonra maalesef böyle bir hata aldım:

1580586357073611366021.jpg

Ardından ya bilgisayarı kapat ya da gelişmiş seçenekler vardı bilgisayarı kapatıp açtım yine aynıları oldu gelişmiş seçeneklerde ise baştaki Sorun gider sayfasının aynısına yönlendiriliyordum. Bu sorunu nasıl çözerim araştırır mısınız lütfen ben gerçekten 4 saattir araştırıyorum hiçbir şey bulamadım birde sizlere sormak istedim. Herhangi bir yere gidemem maalesef evim teknik servis ya da format atan bir yere yakın olmadığından ama evde bir bilgisayar daha var. ISO dosyası falan indirebilirim yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum aynısını eski bilgisayarımda yaşamıştım. Benim yaşadığım Harddisk sorunundan kaynaklıydı ve aynı ekran vardı yanlış hatırlamıyorsam. Harddiske bi baktır derim
Dostum aynısını eski bilgisayarımda yaşamıştım. Benim yaşadığım Harddisk sorunundan kaynaklıydı ve aynı ekran vardı yanlış hatırlamıyorsam. Harddiske bi baktır derim
Virüs veya trojan olduğunu düşünmüyorum

Büyük ihtimal HDD'de sağlık problemleri var. Tekrar format atmaya çalışırsanız tamamlanacağını düşünmüyorum.

Zamanında böyle bir sorun yaşamıştım Windows'u yeniden kurarak çözmüştüm. Bir deneyin, belki çözülür.

Nasıl kuracağım nerden bakabilirim?
Ya muhtemelen 2 çözüm yolu var. 1.'si format atarak düzeltebilirsin ama bidaha böyle bi şey olursa format ta kurtarmaz harddiski değiştirmen gerekir. 2.'si hiç riske girmeyip direkt harddiski değiştirmek kesin çözüm sağlayacağını düşünüyorum

Nasıl kuracağım nerden bakabilirim?
Anakartınız UEFI destekliyorsa USB ile kurulum, desteklemiyorsa ISO ile kurulum yapacaksınız. İkisinin de rehber videoları var. Bunları yaptıktan sonra kurulum yapıyorsunuz. Kurulum videosu da burada var:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende de aynı şey oldu. Başlangıç onarım bir defa işe yaradı ama ertesi gün yine işletim sistemi bozuldu ve bu sefer onarım yapılamıyor, geri yükleme noktası bulunamıyordu. Windows DVD'si takıp, diski biçimlendirip baştan kurulum yaparak sorunu çözmüştüm. Ama onun öncesinde neyseki bilgisayarı güvenli modda açmayı başarıp dosyalarımı flash belleğe aktardım.

aynı durum benimde başıma gelmişti ancak ben ram mhzlerini yükselttiğim için olmuştu. Sen ram mhz ayarlarını değiştirdin mi?

Arkadaşlar ben sorunu çözdüm. Tekrar yaşayanlar için :
Bir format usb'si hazırlayın ve bilgisayara format atın.
Direk çözlüyor iyi günler :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı