Başlangıç onarma hatası

Bilgisayarım son zamanlar da çok fazla çökmeye ve bu tür sıkıntılar çıkarmaya başladı. Abim meslek lisesinde bilişim okuyor. Ve bazı programlara ihtiyacı var oda bilgisayarı zorluyor. Ve bu tür problemlere sebep oluyor. Artık format ata ata yalama ol(cak)du. Ne yapmam lazım haftaya bu zamanlar SSD alacağım. Bu sorunu çözer mi?
(Kasayı komple temizledim, RAM slotlarına vs ekstra özen gösterdim. Hızımı alamadım termal macunu bile değiştirdim. Sıkıntı ne olabilir? HDD sağlığı son baktığımda %98 idi (7 yıllık (7 yıldır bende öncesi var mı bilmiyorum.).

Öncelikle Windows bellek tanılama aracı ile RAM'ler normal mi diye bak SSD'di srounu biraz olsun hafifletir ama pek işe yaramaz işlemcide bir sorun olup olmadığını kontrol et eğer Windows 10 kulanıyosan Windows 7'ye geç RAM biraz daha rahatlar içinceki gereksiz dosyaları sil ve Driver Booster 8 diye bir uygulama var bir de Advanced System Care bu 2 uygulamayı indir ve Google'dan bedava ürün anahtarı bul Driver Booster driveri en iiy olarak kullanamsını sağlayacaktır Advanced System Care ise bilgisayardaki tüm gereksiz çar çöp şeyleri izniin alarak silecektir bunları yaptıktan sonra bir sorun yaşarsanız bilgisayarı yenileme vakti gelmiş olabilir.

Geri
Yukarı