Çözüldü Başlangıç uygulamalarındaki Çince uygulama virüs mü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Akkuşlu

Centipat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Arkadaşlar başlangıçta böyle bir uygulama gördüm. Görev yöneticisinde gözükmüyor bu virüs
müdür? Az önce baktığımda yoktu gidip geliyor sanırım. Başkalarında da oluyormuş ve Zoom sebep oluyormuş diye gördüm, Zoom'u silsem virüsse eğer gider mi?

Adsız.png

Çözüm
Geç cevap için kusura bakmayın hocam.

Herhangi bir problem, zararlı gözükmüyor. İlgili şey Zoom veya Canlı Ders uygulaması kaynaklı anladığım kadarıyla.

Ek olarak Zenmate VPN kullanıyorsun. Kaldır.

Komut istemini yönetici olarak çalıştırıp aşağıdakini yaz.

Kod:
netsh advfirewall reset

Daha sonra sistemini yeniden başlat. Onun dışında sistemin tertemiz.
Arşivle ve upload et.

Tamamdır. Müsait bir vakitte incelediğimde bakıp bildirim atacağım.

Tamamdır. Müsait bir vakitte incelediğimde bu mesajı düzenleyip bildirim atacağım.
Hocam ek olarak uygulamanın ismi sürekli değişiyor bu seferde böyle oldu.
Adsız.png

@24099 hocam henüz incelemediniz sanırım, acaba Windows ayarlarından tüm dosyalar kalkacak şekilde sıfırlasam sorun düzelir mi?

Son düzenleme:

Herhangi bir problem, zararlı gözükmüyor. İlgili şey Zoom veya Canlı Ders uygulaması kaynaklı anladığım kadarıyla.

Kod:
netsh advfirewall reset

Çözüm

Kod:
netsh advfirewall reset

Ne kusuru hocam, asıl ifadeler göndererek hatırlatmaya çalıştım rahatsız olabilirdiniz teşekkür ederim. Hocam sistemi Windows ayarlarından sıfırladım, ondan beri görmedim o uygulamayı. Yine de yapayım mı dediğinizi? Kaldırdım Zenmate'yi bu arada.

Yine de yapayım mı dediğinizi? Kaldırdım Zenmate'yi bu arada.
Yapmayabilirsin sıfırladıysan.

O uygulama bazen gözüküyor, bazen gözükmüyor. En azından incelediğim bilgisayarlarda öyle fakat Zoom kaynaklı gibi gözüküyor. Yani herhangi bir endişelenecek durum söz konusu değil. Yine de rapor bizlere kesin sonuç verdiği için istiyoruz, emin oluyoruz böylece.

Yapmayabilirsin sıfırladıysan.

O uygulama bazen gözüküyor, bazen gözükmüyor. En azından incelediğim bilgisayarlarda öyle fakat Zoom kaynaklı gibi gözüküyor. Yani herhangi bir endişelenecek durum söz konusu değil.
Çok teşekkür ederim hocam, sistemi ne zorluklarla aldım virüs bulaşacak diye ödüm kopuyor. O yüzden Malwarebytes ve Kaspersky yüklemiştim ama deneme sürümleri doldu diye silmek zorunda kaldım. Bir panikle sistemi sıfırladım sizden yanıt beklemeden. Mesajınızı kaydettim arada bir kontrol ediyorum orayı eğer görürsem dediğiniz şeyi uygularım, çok ilgilendiniz teşekkür ederim :)

Mesajınızı kaydettim arada bir kontrol ediyorum orayı eğer görürsem dediğiniz şeyi uygularım, çok ilgilendiniz teşekkür ederim
Ben teşekkür ederim :)

Şüphelendiğin bir şey olursa önce HijackThis raporu paylaşabilirsin, inceleriz. Herhangi bir sorun olursa diğerlerini de isteriz duruma göre.

Yeni konular

Geri
Yukarı