Regedit'teki Çince yazılar virüs mü?

Arkadaşlar ESET, Kaspersky Plus, MBAM, Emsisoft, Defender çevrimdışı tarama, Microsoft Security essentials bu programların hepsiyle tarama yaptım PC'de hiçbir şey çıkmıyor. Sadece ESET ile taramada açılamayan bazı ögeler çıktı. Regedit'te gözüküyordu onlara bakarken kayıt defterinde ene_rgb_hal_a0 diye bir dosya vardı buradaki değerlerde Çince veya koreceye benzer yazı mevcut. PC'ye 6 ay önce RAT virüs girmişti. Daha sonra 2 kere format attım sizce formattan sonra hala PC de virüs kalma şansı var mı ve bu Çince yazılar hakkında bilginiz var mı? Teşekkürler.
Bir de dün Defender .net run optimization bir kısmı engellendi diye bildirim vermişti. PC de çok önemli bir virüs vs varsa bu programlar bulur sanırım değil mi?

Eki Görüntüle 1770250

Sonrasında atılan cevapların hepsini tam olarak okumadım ancak Microsoft moderatörleri RGB yönetimi ile ilgili bir dosya olduğu kanaatine varmışlar. O konu

Son düzenleyen: Moderatör:
Tencent emu var mı?

Yok hocam ama MSI Dragon Center'la ilgili olduğunu düşünüyorum PC de sıkıntı yok gibi ben abarttım sanırım. Kaspersky, Malwarebytes, Emsisoft vs. ile tarama yaptım hiçbir şey yok PC de.

Komik olan nedir? Sistem RAT vs. virüs yediyse format sonrası silinir🤔🫣

Kime dediniz hocam anlayamadım maalesef. Ben bir şeye gülmedim. Teşekkürler yorumunuz için.

İlk iki karakter Korece, son karakter Çince. Belki o yüzden çevirilerde bir şey çıkmıyordur.

Hocam açıkçası o panikle RAT mı vs diye hiç araştırmadım direk formatlamıştım PC'yi. Adobe xd yüklemiştim GitHub'dan setup basınca açılmamıştı bende umursamamıştım o gece tüm hespalar patlamıştı bir de Steam'deki ögeler vs satılmıştı. Büyük ihtimal RAT virüstür. Çünkü Steam'de Steam Guard açıktı o da telefona geliyor zaten bildirim

Hocam çevirmeyi denedimde bir şey çıkmıyor. Sadece amaç yazan bir yazı vardı sanırım o da doğru mu çevirdi yanlış mı bilmiyorum. Sizde de var mı kontrol edebilir misiniz rica etsem.

Öncelikle geçmiş olsun, hesap şifrelerinizi değişiniz. Sıfırlama sonucu bazı virüsler diskte hala nadirende olsa bulunabiliyor. Dosyayı silmeden önce yedeğini alabilirsiniz isterseniz, sistem zarar görürse, geri döndürebilirsiniz.

Öncelikle geçmiş olsun, hesap şifrelerinizi değişiniz. Sıfırlama sonucu bazı virüsler diskte hala nadirende olsa bulunabiliyor. Dosyayı silmeden önce yedeğini alabilirsiniz isterseniz, sistem zarar görürse, geri döndürebilirsiniz.

Hocam bu mevzu olalı 6 7 ay oldu. Ondan sonra 2 kere format attım sizce daha gerek var mı şu an bilgisayarda bir sıkıntı yok. Virüs programları ile tarama yaptım hiçbir şey çıkmıyor(Kaspersky Plus, Emsisoft, ESET, Windows safety scanner). Yorumunuz için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı