Başlangıçta en son kapatılan program açılması

berkayurns

Femtopat
Bilgisayarı kapattıktan sonra örneğin Microsoft Edge açık bir şekilde kapattıktan sonra bir sonraki açılışta en ben açmadan kendi kendine açılıyor bunu nasıl kapatabilirim? Görev yöneticisinde başlangıçta her şey kapalı.

Bilgisayarı kapattıktan sonra örneğin Microsoft Edge açık bir şekilde kapattıktan sonra bir sonraki açılışta en ben açmadan kendi kendine açılıyor bunu nasıl kapatabilirim? Görev yöneticisinde başlangıçta her şey kapalı.

Hocam bu tarz bir durum Windows güncellemesiyle başıma gelmişti tüm programlar açılıyordu başlangıçta, tek tek ayarlarından kapatmalısınız.

Ayarlar > Hesaplar > Oturum Açma Seçenekleri oradan Uygulamaları Yeniden Başlat onu kapatırsan sorunun kalmaz.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    70 KB · Görüntüleme: 29
Bu olay sadece başlat sekmesinden kapatınca oluyor, ALT+F4 kombinasyonu ile kapatılınca bütün programları kapatıyor açılınca açmıyor. Ben bir şeye bakıyorsam bilgisayarı kapatacaksam başlattan kapatıyorum ama önemli değilse direk ALT+F4 yapıp kapatıyorum.

Hibernate kapatın. Hızlı başlatma özelliği deniliyor buna ve açıkçası pek sağlıklı bir özellik olmadığı için ben de genelde kapatıyorum.

Kapatmak için komut istemini yönetici olarak çalıştırıp aşağıdakini yazın. Hibernate kapanacaktır. Daha sonra sistemi yeniden başlatarak kontrol edebilirsiniz durumu.

Kod:
powercfg -h off

ENTER

Geri
Yukarı