Başlat Chrome sağ tık seçenekleri gelmiyor

Macella

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayara yeni format attım ve resimdeki gibi başlat çubuğunda Chrome'a sağ tık yapınca yeni gizli sekme aç vb. seçenekler gelmiyor. Acaba yanlışlıkla bir ayarı falan mı kapattım? Silip yeniden yükledim yeniden başlattım farklı yerlerdeki Chrome'ları sürükleyip bıraktım sağ tıklayıp başlata çubuğuna ekle dedim vs. hiçbiri işe yaramadı.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-09-12 002120.png
    Ekran görüntüsü 2021-09-12 002120.png
    64,4 KB · Görüntüleme: 64
Son düzenleyen: Moderatör:
Buldum! Görev çubuğundaki simgeyi sağ tık yapıp görev çubuğundan kaldır, daha sonra arama bölümüne veya başlat menüsü farketmez chromeyi bulup sağ tık yap ve görev çubuğuna ekleye tıkla böylece isteğin menüyü bulacaksın

Son düzenleme:
@Grizi
BULDUM!! Görev çubuğundaki simgeyi sağ tık yapıp görev çubuğundan kaldır, daha sonra arama bölümüne veya başlat menüsü farketmez chromeyi bulup sağ tık yap ve görev çubuğuna ekleye tıkla böylece isteğin menüyü bulacaksın
Hocam bunu konuyu açmadan önce denemiştim ama işe yaramamıştı maalesef hatta bunun üzerine kaldırıp yükledim tekrar aynı yöntemi denedim gene olmadı ve bu sefer kaldırdım bilgisayarı yeniden başlattım yeniden yükledim aynı yöntemi tekrar denedim gene olmadı.

@Grizi

Hocam bunu konuyu açmadan önce denemiştim ama işe yaramamıştı maalesef hatta bunun üzerine kaldırıp yükledim tekrar aynı yöntemi denedim gene olmadı ve bu sefer kaldırdım bilgisayarı yeniden başlattım yeniden yükledim aynı yöntemi tekrar denedim gene olmadı.
Kısayol kullanabilirsiniz hocam zaten eliniz kısayola alıştıktan sonra bir daha sağ tık ile uğraşmak istemiyorsunuz. Bende de aynı şekilde görevler kısmı kayboluyordu ara ara sonra kendi kendine geliyordu çözemedim.
CTRL + N: Yeni sekme kısayolu,
CTRL + Shift + N: Yeni gizli sekme kısayolu.

Kısayol kullanabilirsiniz hocam zaten eliniz kısayola alıştıktan sonra bir daha sağ tık ile uğraşmak istemiyorsunuz. Bende de aynı şekilde görevler kısmı kayboluyordu ara ara sonra kendi kendine geliyordu çözemedim.
CTRL + N: Yeni sekme kısayolu,
CTRL + Shift + N: Yeni gizli sekme kısayolu.
Zaten hep kısayol kullanıyorum hocam ama ilk sefer açacağım zaman orayı da kullanıyordum yeni formatladığım pcde buranın boş olduğunu görmek sinir bozucu biraz.

Zaten hep kısayol kullanıyorum hocam ama ilk sefer açacağım zaman orayı da kullanıyordum yeni formatladığım pcde buranın boş olduğunu görmek sinir bozucu biraz.
Evet hocam haklısınız. Pek kullanmasakta psikolojik olarak orada olduğunu görmek/bilmek yeterli oluyor, umarım sorununuz çözülür 😊

Geri
Yukarı