Başlat menüsü açılmıyor

ahmet421

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta belirttiğim gibi başlat menüm açılmıyor. Windows tuşumu test ettim ve gayet sağlıklı. Ancak ne yaparsam yapayım şu başlat menüsü bir türlü açılmadı. Emin olun internetteki her ama her çözümü denedim, scannow komutu olsun, explorer.exe kapayıp açma olsun, sistem geri yükleme olsun hepsini ama hepsini gerek Türkçe gerek İngilizce kaynaklardan, gerekse Technopat, gerekse Microsoft'un yetkili forumlarından baktım, yok kardeşim olmuyor. Ancak şöyle bir şey var ki farklı bir kullanıcı açtığımda sorun yok, yani Windows menüsü sağlıklı çalışıyor. Benim oturumumda sorun var. Fakat ben kullanıcı değiştirme taraftarı değilim. Bilgisayarım Monster Abra serisi, gözünüzü seviyim nasıl çözeceğim ben bu sorunu? Tekrar üstünden geçiyorum, en az 7 8 yöntem denedim, ancak şunu yaptın mı sorularınızı elbet merak ederseniz cevaplarım.

Yardımınıza ihtiyacım var, teşekkür ederim.

Aa o çok kötü bir şey ya benim başımada gelmişti hiçbir çözüm yolu yok bence CMD'den falan bir şeyler yapıyorsun ama etkili olmuyordu bende eğer zaten fazla kullanmazsın sağ tıkla kapatma seçenkleride var her şey var tek çare bu arada format benim bildiğim.

Benim de başıma geldi hatta Windows 10'u yeni kurduğumda başlat menüsü açılmıyordu :D
görev yöneticisinden işlemler sekmesindeki Windows gezgini' ne sağ tıklayıp yeniden başlat dedim düzelmişti. Eğer denemediysen umarım sende de işe yarar.

Bilgisayarı açıp kapatmayı denediniz mi? Ben sorunu öyle çözüyordum, eğer bilgisayarı kapatamıyorsanız Win + R tuşuna bastıktan sonra şu komudu girin "shutdown -r -t 0" bu komudu girdikten sonra bilgisayarınız yeniden başlayacaktır, sorununuz çözülmezse başka bir yöntem aramaya çalışacağım.

Evet :) Powershell'i defalarca çalıştırdım, scan ettim o uzun kodları yapıştırdım ancak işe yaramadı hocam. Tek işe yarayan yeni bir kullanıcı açmak oldu dediğim gibi ama kullanıcı değiştirme ve format atmaya hiç sıcak bakmıyorum.
Bu konudaki yöntemleri denediniz mi?
Hala aynı sorun devam ediyor...

Son düzenleme:
Evet :) Powershell'i defalarca çalıştırdım, scan ettim o uzun kodları yapıştırdım ancak işe yaramadı hocam. Tek işe yarayan yeni bir kullanıcı açmak oldu dediğim gibi ama kullanıcı değiştirme ve format atmaya hiç sıcak bakmıyorum.

Hala aynı sorun devam ediyor...
Başka yöntemler yok gibi duruyor ya da bilmiyorum.

İnan ben de anlamadım, belki de sandığımdan daha basit bir nedendendir ancak aptal gibi hissediyorum bu kadar ufak bir sorun için bu kadar uğraştığıma. :) Umarım birisi çıkar, bir umut.

Yeni konular

Geri
Yukarı