Başlat menüsü açılmıyor

Ludvig

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen5 5600 | XFX RX6600 8GB | 32GB HyperX Fury Beast | GIGABYTE B550M | 500GB SSD | Rampage Victory kasa ve dahili PSU
Meslek
Makine Mühendisi
Başlat menüsü açılmıyor. Herhangi bir tepki vermiyor. Nasıl çözebilirim?

Ctrl+Shift+Esc yapıp görev yöneticisini açın dosya gezginine sağ-tık yapıp görevi sonlandır deyin sonra dosya yeni görevi çalıştıra basıp explorer yazın ve enter tuşuna basın olmazsa görev yöneticisini yeniden açıp(Ctrl+Shift+Esc) dosya yeni görevi çalıştıra basın bu sefer cmd yazın ama altındaki bu görevi yönetici ayrıcalıklarıyla çalıştıra basın sonra enter tuşuna basın cmd açılacaktır oraya sfc /scannow yazın ve bekleyin %100 olana kadar sonra bilgisayarı yeniden başlatın

Başlat menüsü açılmıyor. Herhangi bir tepki vermiyor. Nasıl çözebilirim?
Çözüm Önerisi

Görev çubuğunda boş bir yere sağ tıklayıp Görev Yöneticisini çalıştırınız.

2 – Dosya menüsünten Yeni Görev ( Çalıştır ) seçeneğine tıklayınız.

3 – Bu görevi yönetici ayrıcalıklarıyla oluştur. Seçeneğini işaretleyiniz.

4 – Powershell yazıp TAMAM‘ a tıklayınız.

5 – Aşağıdaki komutu açılan pencereye yapıştırın.

$manifest = (Get-AppxPackage Microsoft.WindowsStore).InstallLocation + ‘AppxManifest.xml’ ; Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $manifest

————-

Ek olarak aşağıdaki komutları müşterinin bilgisayarında not defterine yapıştırıp başlat menüsü.BAT olarak kaydedip yönetici olarak çalıştırırsanız sorun çözülür.

Taskkill /f /IM explorer.exe

start explorer.exe

exit

Yukarıdaki çözümler işe yaradı teşekkürler.

Bende bu çözümler işe yaramadı. Yeniden başlattım o da olmadı. Klasik Başlangıç isimli bir uygulama indirdim. Hemen tepki verdi başlat menüsü ve tuşu. İndirilecek site ismi de verebilirim ama yasak sanıyorum o sebeple veremeyeceğim.

Geri
Yukarı