Başlat menüsü çalışmıyor ve Ms-resource: DisplayName hatası

LeonKennedy

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Low Profile 4x2 gb
SSD veya HDD modeli
Western 500 GB 7200 Rpm Hdd
Ekran kartı
Amd R9 270x
Anakart
Amd M5A97 R2.0 LE
İşlemci
Amd Fx 6300
Arkadaşlar başlat menüsü çalışmıyor ne yapsam olmadı. Ms-resource: Displayname hatası alıyorum nasıl çözebilirim format atmak da istemiyorum yardımcı olabilir misiniz? Üstelik bazı Windows uygulamaları da silinmiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Microsoft Store ya da Microsoft uygulamalarıyla alakalı bileşen silinmiş.

Bu rehberi deneyebilirsin.

Son düzenleme:
Microsoft Store'ya da Microsoft uygulamalarıyla alakalı bileşen silinmiş.

Bu rehberi deneyebilirsin.

Teşekkür ederim. Denedikten sonra sonucu yazacağım umarım işe yarar.

Ne yaptıktan sonra böyle oldu? Hiç Windows uygulaması sildin mi?
Ben evde yoktum açtım bilgisayarı bu hale gelmiş. Bazen bilgisayarın gücü kesiliyor .Güç kaynağı kablosunda temassızlık var. Gücün kesilmesinden dolayı disksel bir hata olabilir mi? Bir şey de silmedim neden böyle oldu anlamadım. Bir de lisanslı DTS Surround ses programı satın almıştım Microsoft Store'den o da gitmiş anlamadım ben valla.

Ben evde yoktum açtım bilgisayarı bu hale gelmiş. Bazen bilgisayarın gücü kesiliyor. Güç kaynağı kablosunda temassızlık var. Gücün kesilmesinden dolayı disksel bir hata olabilir mi? Bir şey de silmedim neden böyle oldu anlamadım. Bir de lisanslı DTS Surround ses programı satın almıştım Microsoft Store'den o da gitmiş anlamadım ben vallahi.

Evet, bir şeyler silinmişe benziyor ani güç kesilince. Bu komutu yazarsan tüm Windows uygulamaları tekrar yüklenir hata vermezse.

• PowerShell'i yönetici olarak çalıştır.
  • Get-AppXPackage | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

Evet, bir şeyler silinmişe benziyor ani güç kesilince. Bu komutu yazarsan tüm Windows uygulamaları tekrar yüklenir hata vermezse.

• PowerShell'i yönetici olarak çalıştır.
  • Get-AppXPackage | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}
Maalesef bunu çok kez denedim işe yaramadı. Disk imajı hatası falan gibi bir hata veriyor. Format atmak da istemiyorum. Durum formatlık gibi. Hatta format atarsam SSD alıp ona kurmak istiyorum artık. Bana 1000 lira civarı 500 GB aşağısı olmadan bir SSD önerebilir misin? Biraz yukarı da çıkabilirim. Anakartım Asus M5A97 R2.0 LE

Maalesef bunu çok kez denedim işe yaramadı. Disk imajı hatası falan gibi bir hata veriyor. Format atmak da istemiyorum. Durum formatlık gibi. Hatta format atarsam SSD alıp ona kurmak istiyorum artık. Bana 1000 lira civarı 500 GB aşağısı olmadan bir SSD önerebilir misin? Biraz yukarı da çıkabilirim. Anakartım ASUS M5A97 r2.0 le.

SATA istersen bu güzel: https://www.hepsiburada.com/samsung...mb-s-sata-2-5-ssd-mz-77e500bw-pm-HB000018XLEP

M.2 bilmiyorum.

SATA derken ben anakarta takacağım yani sistemi üzerine kurmak için ama ben de bilmiyorum tam sağ olasın yine de.

SATA SSD istiyorsan Samsung gayet iyi belki daha ucuza bulabilirsin ben kullandığım SSD'yi önerdim 250 GB olanını kullanıyorum. M.2 SSD, SATA'ya göre daha hızlı. Anakartın destekliyor mu bilmiyorum. Destekliyorsa M.2 SSD al bütçene göre bulursan.

Geri
Yukarı