Başörtüsü takmamak yasal güvenceye alınmalı mı?

Sizce?

• Evet

Oy: 54 73,0%
  • Hayır

Oy: 20 27,0%

• Oy verenlerin toplamı
    74
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bunu tartışmanın zamanı değil şimdi. Konu dağılacak yoksa.
Konu dağıldı dağılacağı kadar da.

@89666 Düşüncelerinizde doğruluk payı olsa da maalesef çok yanlış şekilde dile getiriyorsunuz. Uyutucu demek doğru değil insanların inandığı bir şeye. Böyle deyip inanan birinin de size saygı göstermesini bekleyemezsiniz. Konuda eleştirdiğim şey de tam buydu.

Konu fazlasıyla amacını aştığı için raporladım, umarım bir gün böyle şeyleri mantık çerçevesinde tartışabiliriz. Gördüğüm kadarıyla insanlar bu konuları tartışmaya hâlâ hazır değil çünkü. (Anayasaya göre tartışacak bir şey bile yok oysa.)

Yorumlamak ile anlam degistirmek arasinda bir cizgi var.
Kur'an'ı Kerim in dört halife döneminden sonra değiştirilmediği ne malum?
Halifelik tarih boyunca birçok kişi tarafından kullanıldı,emevilerden abbasilere,memlüklere,Yavuz Selim sayesinde Osmanlı ya kadar birçok hükümdar bu makamı kullandı.
Halifeler kitabı kendi lehlerine kullanmış olamazlar mı?
Size bir sorum daha var, Türkler nasıl İslamiyete geçti?

Konu dağıldı dağılacağı kadar da.

@89666 Düşüncelerinizde doğruluk payı olsa da maalesef çok yanlış şekilde dile getiriyorsunuz. Uyutucu demek doğru değil insanların inandığı bir şeye. Böyle deyip inanan birinin de size saygı göstermesini bekleyemezsiniz. Konuda eleştirdiğim şey de tam buydu.

Konu fazlasıyla amacını aştığı için raporladım, umarım bir gün böyle şeyleri mantık çerçevesinde tartışabiliriz. Gördüğüm kadarıyla insanlar bu konuları tartışmaya hâlâ hazır değil çünkü. (Anayasaya göre tartışacak bir şey bile yok oysa.)
Bende onlara saygı duymuyorum. Ya masumlar ya da işlerine geliyor öyle davranmak. Zaten din ve siyaset tartışan biri değilim, arada sırada stres atmak için uğraşıyorum bunlarla. :D

O yüzden "Kuran direkt olarak anlaşılır bir kitap" şeklinde yorum yapmak doğru değil.
Ya doğrudan anlaşılan ayetler var ama mesela Elif Leeeem Miiiiiim diye bazı ayetler öyle başlıyor ya. Onun anlamı verilmemiş. Bununla ilgili araştırma yaptıydım önceden ama şimdi üşendim. Hem de tam hatırlamıyorum.
Bir de aha şurada şunu söyledi burada bunu söylüyor deyip çelişiyor demek yanlış.
Bütüncül bakmak gerekiyor.
Belki yanlış örnek vereceğim ama telefonlarda suya dayanıklılık var ya. IP sertifikası var. En yükseği IP68. O bile en fazla yarım saat suda kalmaya dayanıklı. Sonrasında geçiriyor.
Buna da 'yalan su geçiriyor' dendiğini düşün.
Bunun gibi bir şey işte.
Alanında uzman hoca değilim. Güzel örnek verememem doğal.😊😃

İşte dindara kanun, inançsıza kanun, başka dine inananlara ayrı kanun çıkarmaya gerek kalmaması için LAİKLİK diye bir şey var. Devlet ya her inancı/inançsızlığı eşit görecek veya inanç işine hiç bulaşmayacak.

Eğer siz "inancı dolayısıyla örtünme" gibi bir şeyi anayasaya sokarsanız, yarın da örtünmek istemeyen veya örtünme anlayışı farklı olan insanları korumak için de anayasa değiştirmek zorunda kalırsınız. Bu şekilde meydan larus gibi böyle 1000 sayfalık bir anayasa/kanun kitabınız olması gerekir ki kimin neye hakkı vardı anlaşılsın.

Cumhurbaşkanımız son noktayı koymuş zaten.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı