BAT dosyası ile inf uzantılı sürücü kurma

enginbey8108

Kilopat
Daha fazla  
Ben daha önce bir oyunun çalışması için server ve Launcher'ı aralıklı olarak çalıştıracak bir BAT dosyası oluşturmuştum. O zaman oluşturduğumda yalnızca.
@Echo
Start/ launcher.exe
Start/ server.exe
Yazarak BAT dosyasıyla istediğim işlemleri yaptırabilmiştim. Şimdi de bu yolla basit bir kodlamayla bunu yapabileceğimi düşünüyorum yani ille kök dizininden yol vermek zorunda mıyız?

Misalen;
@Echo
Cd/ Intel(R) HD Graphics.
Start/ OEM8.inf
Tarzında bir kalıp bulabilsem ben gerekli düzenlemeleri yaparak çalıştırabileceğimi düşünüyorum.
Yardım edecek kimse yok muuuuuu? Chipset ve internet nasıl ekleyebiliriz inf sürücü.

Ben daha önce bir oyunun çalışması için server ve Launcher'ı aralıklı olarak çalıştıracak bir BAT dosyası oluşturmuştum. O zaman oluşturduğumda yalnızca.
@Echo
Start/ launcher.exe
Start/ server.exe
Yazarak BAT dosyasıyla istediğim işlemleri yaptırabilmiştim. Şimdi de bu yolla basit bir kodlamayla bunu yapabileceğimi düşünüyorum yani ille kök dizininden yol vermek zorunda mıyız?

Misalen;
@Echo
Cd/ Intel(R) HD Graphics.
Start/ OEM8.inf
Tarzında bir kalıp bulabilsem ben gerekli düzenlemeleri yaparak çalıştırabileceğimi düşünüyorum.
Yardım edecek kimse yok muuuuuu? Chipset ve internet nasıl ekleyebiliriz inf sürücü.
Öyle *.bat ile çözebileceğin bir durum değil sürücü kurulumu, sistemde ne var ne yok kim çalışıyor, kim standart yüklü kim özelleşmiş yükleyecek, kim yeniden başlatma istiyor, sıralama ne...

Çok istersen o işi Windows üzerinde yapabileceğin bir yöntem PnPutil ile oturup bir klasör ve set yaratmak olur. Oturup okuyabilirsin bu linki.

@Mert Can Urcan anlayamadım ama bir şey orada ben.

@Mert Can Urcan komutları bulamadım abi.
1705005103915.png

Şuraya tıkla madem @ Echo yazıyorsun, gerisi oradaki syntax'lar içinde okursun, ona göre hangi tip sürücü, neyin sürücüsü v.b öğrenirsin. Sayfayı Türkçe'ye çevirip oku, unutma yalnız komutları ingilizce kullanacaksın. Hadi sana kolay gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı