Batarya %40'a düşünce laptop aniden kapanıyor

rtpc

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarım %40'a gelince direk "Lütfen bekleyin kapanıyor" yazısı gelmeden şak diye kapanıyor. Şarja takmadan güç düğmesine bastığım halde açılmıyor. Bilgisayarı açtığımda tekrar %40'tan şarj etmeye başlıyor.
Ekran Görüntüsü (3).png

Bir de devamlı bu bildirimden geliyor. Bataryada bariz bir hasar var ama çözemedim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarım %40'a gelince direk "Lütfen bekleyin kapanıyor" yazısı gelmeden şak diye kapanıyor. Şarja takmadan güç düğmesine bastığım halde açılmıyor. Bilgisayarı açtığımda tekrar %40'tan şarj etmeye başlıyor.
Eki Görüntüle 471156
Bir de devamlı bu bildirimden geliyor. Bataryada bariz bir hasar var ama çözemedim. Yardımlarınızı bekliyorum.
Bataryanızı değiştirmenizi tavsiye ederim. İyi geceler...

Aynısı iPhone telefonumda olmuştu bataryanız ölü duruma geçmekte büyük ihtimalle. Değiştirmenizi tavsiye ederim.

Bir bardak çayı düşünün. Bardağın dibinde daha olmasına rağmen yeni çay doldururuz. Ve hep o seviyeye geldi mi çay bitti doldur deriz. Bataryada öyledir işte şarjı tam bitmeden doldurursan o seviyeye geldi mi ben bittim ağam der.

Hocam şak diye kapansın istemiyorsan güç ayarlarından düşük pil düzeyini %45 civarlarına çek, kritik pil düzeyinide %43 civarına çekersen, bilgisayar sana piliniz azalıyor diye bir uyarı mesajı gönderecek böylece bilgisayarınız aniden kapanmaz, benimde benzer sorunum vardı bu şekilde çözdüm.

Lenovo kullanıyorsan OneKey Optimizer programıyla ölü olan hücreleri anlayıp şarj göstergenin dengesizliğini ayarlıyor ani kapanmalar için. 1 yıl dolduysa ücret isteyebilirler. Çoğu laptop üreticileri pil garantisi 1 yıl olduğunu söylemekte.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı