Çözüldü Batarya çıkarmadan termal macun sürdüm laptop açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Trieetz

Kilopat
Makaleler
9
Acer Nitro 5 Gaming laptop termal macun değişimi yapmak istedim, bataryayıçıkarmayı unuttum. Termal macunu resimdeki gibi fırçayla sürerek fan bloğun kapattım vidaları takarken bir vida fan bloğuna taraf gitti oradan çıkarıp geri takdım. Ama sorun şu ki laptop tepki vermiyor Power tuşuna basıyorum ne ışığı yanıyonede herhangi bir tepki veriyor ne yapmam gerek arkadaşlar.

D7730FAF-B135-4DCB-9386-D6C956A4581C.jpeg

9EF3211A-8570-486C-99C2-2EF8FBD8B255.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Batarya bağlantısını söküp yaptıysan ve bağlantılarda atlanan bir şey yoksa durum kötü, senlik olmaktan çıkmış, servis gerekir.
Batarya bağlantısını söküp yaptıysan ve bağlantılarda atlanan bir şey yoksa durum kötü, senlik olmaktan çıkmış, servis gerekir.

Hocam bataryaya takiliyken fani sokuyordum bataryayi cikarmamisdim vida dusdu ana kartin uzerine civadayi cikardim ciz diye ses cikdi ama galiba vida sesiydi oyle bir sey sandim cikardim o ses ana kartin yandigi anlamina gelmez değil mi? Buraya dusmusdu hocam.

FAAE9EAB-BA09-4DBF-9E22-A55D674573D6.jpeg

Çalışsa bile güney köprüsü yanmıştır. Anakart yandığında ilk hasarı o alıyor yanlış bilmiyorsam. Anakart değişimi şart eğer açılmıyorsa geçmiş olsun.
Edit: Konu hortlamış yeni fark ettim :D
Kusura bakmayın efendim merakımdan konuyu hortlatmayı göze aldım maalesef. :D

Cihazın akıbeti ne oldu acaba? :D
En son hatırladığım kadarı ile arızalanmıştı ve kendisi İsveç'de yaşıyor. Cihazı ise Azerbaycan'da bulunan servise götürecekti ama ne yaptı bilmiyorum. Normalde kendisi Azerbaycanlı ve eskiden orada yaşıyordu.

Yeni bir sistem alıcağını duymuştum, sanırım aldı.

@Trieetz Bu arada beni hatırlamadıysan eski nicklerim: "Ban 1s Cming" ve "Caine". Seninle uzun zamandır konuşmuyorum ya.

En son hatırladığım kadarı ile arızalanmıştı ve kendisi İsveç'de yaşıyor. Cihazı ise Azerbaycan'da bulunan servise götürecekti ama ne yaptı bilmiyorum. Normalde kendisi Azerbaycan'lı ve eskiden orada yaşıyordu.

Yeni bir sistem alıcağını duymuştum, sanırım aldı.

@Trieetz bu arada beni hatırlamadıysan eski nicklerim: "ban 1S cming" ve "caine". Seninle uzun zamandır konuşmuyorum ya.

Seni unutmak ne mümkün :D? Arkadaşlar bilgisayar geldi. Efsane bir şekilde çalışıyor. Lakin sorun ekran kartındaymış. Ekran kartının üzerinde ki termal macunu silmişim bu yüzden yanmış sanırım. NVIDIA GTX 1650 ekran kartını çıkartmışlar. Bilgisayar I5 9300H işlemci ve Intel UHD 630 ekran kartı ile elimde kaldı. Ama çok şükür diğer bilgisayardan oyunları oynayabiliyorum. Bunu okul ve Python öğrenmek için kullanıyorum.

Seni unutmak ne mümkün :D? Arkadaşlar bilgisayar geldi. Efsane bir şekilde çalışıyor. Lakin sorun ekran kartındaymış. Ekran kartının üzerinde ki termal macunu silmişim bu yüzden yanmış sanırım. NVIDIA GTX 1650 ekran kartını çıkartmışlar. Bilgisayar I5 9300H işlemci ve Intel UHD 630 ekran kartı ile elimde kaldı. Ama çok şükür diğer bilgisayardan oyunları oynayabiliyorum. Bunu okul ve Python öğrenmek için kullanıyorum.
Ekran kartındaki macunu sildikten sonra yenilemedin mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı