Batarya değişimi telefonu hızlandırır mı ve ısınma azalır mı?

Oliveruruhu

Hectopat
Yaklaşık 19-20 aydır Xiaomi Mi5 cihazı kullanıyorum. Hiç batarya değiştirmedim. Telefonun şarjı artık az gidiyor, telefon eskisi gibi hızlı çalışmıyor, ara ara kasıyor ve yoğun kullanımda eskisinden fazla ısınıyor.
Bu isinmadaki artışın ve telefonun kasmasının sebebi eskiyen batarya olabilir mi? Bataryayı orijinal 0 bir Xiaomi Mi5 bataryası ile değiştirsem iyileşme görülür mü? Telefonda ısınmalar ve kasmalar azalır mı? Batarya yoğun kullanımda 40 dereceyi geçiyor baya hissettiriyor ısıyı. Cevaplarınız ve dikkate değer gördüğünüz için teşekkürler..😊

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık 19-20 aydır Xiaomi Mi5 cihazı kullanıyorum. Hiç batarya değiştirmedim. Telefonun şarjı artık az gidiyor, telefon eskisi gibi hızlı çalışmıyor, ara ara kasıyor ve yoğun kullanımda eskisinden fazla ısınıyor.
Bu isinmadaki artışın ve telefonun kasmasının sebebi eskiyen batarya olabilir mi? Bataryayı orijinal 0 bir Xiaomi Mi5 bataryası ile değiştirsem iyileşme görülür mü? Telefonda ısınmalar ve kasmalar azalır mı? Batarya yoğun kullanımda 40 dereceyi geçiyor baya hissettiriyor ısıyı. Cevaplarınız ve dikkate değer gördüğünüz için teşekkürler..😊
Evet etki edecektir ama hızına değil sadece şarjı daha uzun gider ve ısınma azalır. Dikkat edin orijinal parça kullanmaları gerek.

Evet etki edecektir ama hızına değil sadece şarjı daha uzun gider ve ısınma azalır. Dikkat edin orijinal parça kullanmaları gerek.
Isınma, telefon veya bilgisayarları yavaşlatan bir sebeptir. Yeni batarya alırsa farkını görecektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Batarya eskidikçe kapasitesi ve verebileceği amper düşer. Eğer bataryanızın çok kötü olduğunu düşünüyorsanız batarya değişimi performansı da etkileyecektir.

Merhabalar, bu anlattığın sorun gerçekten çok sinir bozucu. Ozaman ben kendimi anlatayım buradan ders çıkar diyeyim. 4 sene olmuştur samsung s5 kullanıyorum. İlk aldığım günden beri nete girdiğimde yada zorladığımda batarya çok ısınıyordu, orijinal batarya 2800 mAh bu arada. Sıfır durumunda bunu yapıyordu, altı yedi ay kullandım. Bende Aliexpress mağazasından 7200 mAh batarya aldım bu sorun ortadan kalktı. Demem oki batarya değeri aynı olduğu sürece yapacaktır. Ama yüksek değer olursa bunu yapmaz, kendim bunu yaşıyorum. Orijinal bataryası hala duruyor yedek olarak hala kullanıyorum zor durumlarda nadir olsada. 4 senedir eskitemedim kullanmıyorum ısınıyor çünkü. 3 senedir bu bataryayı kullanıyorum harika diyebilirim ısınması için çok zorlamam gerekiyor. Örneğin 3D VR gözlük kullandığımda ısınıyor onunda bataryayı sömürdüğünü anlatmama gerek yok umarım. Yinede senin bileceğin şey alsanda yeni olduğu için belki bir kaç ay ısınma sorunu az olabilir oda çok düşük bir ihtimal. Kısacası özeti, bu sorunun yaşanmaması için aynı değerde ve yüksek mAh batarya gerekli onuda bulman çok zor Türkiye'de. Umarım anlatabilmişimdir iyi günler

Isınma, telefon veya bilgisayarları yavaşlatan bir sebeptir. Yeni batarya alırsa farkını görecektir.
Baska bir şey sorayım batarya eskidikçe ısınması normal mi? Bir de ben bir kere telefonu kapaksizken beton zemine düşünmüştüm bataryadan çizikler edilmeler falan olmuştu az miktarda bunların da etkisi olur mu gerçi düşürmeden önce de ısınıyordu çok.

Eminim zaten söylemene gerek yok,😐ilk aldığında da ısınıyordur. Çünkü telefona gerçek hakkını verecek batarya koymuyorlar. Evet birde gün geçtikçe batarya eskidiği, doldur boşalt yaptığın için performansı azalıyor dahada çok ısınıyor. Çünkü telefon fazla kapasitede çalıştığın dan daha çok yük çekiyor ve buda verimsiz bataryayı ısıtıyor. Düşmesi sorun yaratır mı? yaratmaz mı? bunun için net bir fikrim yok ama zannetmem. Isı için söylemem gereken şeyler bunlar. Ne kadar köfte okadar ekmek tabiri caizse☺. PC kullanıyorsundur, neden işlemci çok yük çektiğinde ısınır ve fazla enerji çeker bir düşün, bunda da aynı işlemci var, mikro işlemci. Neden en az 500 watt olsun diyoruz gereksinimleri karşılasın o yüzden. Donar yavaşlar veya kapanır. Sadece ısınma sorununu ele aldık. Donma sorunu elbette olur o kesin ısınma ile alakalı. Ama farklı nedenlerden dolayıda donar yavaşlar. Güncelleme almıyorsan olası bir durum donma yavaşlama. Çünkü sistem eskiyor, güncelleme alabiliyorsan geldiği zaman sürekli mutlaka güncelle, yoksa yaşayabilirsin

Son düzenleme:
Eminim zaten söylemene gerek yok,😐ilk aldığında da ısınıyordur. Çünkü telefona gerçek hakkını verecek batarya koymuyorlar. Evet birde gün geçtikçe batarya eskidiği, doldur boşalt yaptığın için performansı azalıyor dahada çok ısınıyor. Çünkü telefon fazla kapasitede çalıştığın dan daha çok yük çekiyor ve buda verimsiz bataryayı ısıtıyor. Düşmesi sorun yaratır mı? yaratmaz mı? bunun için net bir fikrim yok ama zannetmem. Isı için söylemem gereken şeyler bunlar. Ne kadar köfte okadar ekmek tabiri caizse☺. PC kullanıyorsundur, neden işlemci çok yük çektiğinde ısınır ve fazla enerji çeker bir düşün, bunda da aynı işlemci var, mikro işlemci. Neden en az 500 watt olsun diyoruz gereksinimleri karşılasın o yüzden. Donar yavaşlar veya kapanır. Sadece ısınma sorununu ele aldık. Donma sorunu elbette olur o kesin ısınma ile alakalı. Ama farklı nedenlerden dolayıda donar yavaşlar. Güncelleme almıyorsan olası bir durum donma yavaşlama. Çünkü sistem eskiyor, güncelleme alabiliyorsan geldiği zaman sürekli mutlaka güncelle, yoksa yaşayabilirsin
Teşekkür ederim 80tl'ye bir internet sitesinde Xiaomi mi5 orijinal batarya görmüştüm yorumları da iyiydi artık almak şart oldu😊 zaman ayırdığınız için teşekkür ederim

R. ederim ne demek, bilgimiz ve yaşadığımız tecrübeler olduğu sürece, bilgimiz doğrultusunda yardımcı olmak güzel şey. Dilerim sıkıntın geçer, ama ısınmaması için ne kadar etkili ve ne kadar süre ihtiyacını görür soru işareti. Isınma sorunu ortadan kalkacak diye pek düşünme hayal kırıklığı olmasın senin için. ama tabi ki 2 senelik batarya dan uzun gideceği kesin. Şimdiden hayırlı olsun iyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı