Matematik olimpiyatlarına 1,5 ay kala neler yapılmalı?

Ahmsef

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 9. sınıfım ve hazırlık okudum. Bu sene okulumuzun matematik olimpiyatları kursuna girdim ve çalışmaya gayret gösteriyorum. Geometride üçgenleri bitirdik ve çemberdeyiz. Geometride soru yapabilecek durumdayım şu an rahat. Kombinatoriği de yani Pkbo'yu bitirsek de hiç anlamadım ve taş çatlasa 2-3 soru yapabilecek durumdayım. Sayılar teorisinde ise modüler aritmetik bitti ve sadece diyafont denklemleri kaldı. Yani gayet iyiyim aslında. Analizde ise hoca fonskiyon anlatmak yerine 2. dereceden denklemler, parabol ve polinom anlattı. Fonksiyon aşırı temel olduğundan ve uzun olduğundan kendim bir şekilde kendi kendime öğrenmem lazım. Deneme 2 tane olduk ve birinde 10/3 ve diğerinde 11/7 yaptım.

Elimdeki kitaplar:
Mustafa özdemir serisi:
1. kitaptan temel bilgiler kısmını yapıp atladım hemen. Eşitsizlikleri falan yapmadım.
2. kitaptan kombinatoriğin bir kısmını ve diziler serileri yaptım.
3. kitaba yeni başladım. Bölünebilmedeyim.
4. kitabı yeni aldım. Denklemleri yapıyorum.
5. kitabı da yeni aldım. Limit türev integral olduğundan dokunamayacağım gibi.
Alper ulutepe geometri serisi:
1. kitabı bitirdim.
2. kitaptan da çember yapıyorum.
3. kitap yapmadım.
Barış yayınları pkbo fasikülü:
Pkbo zorlandığımdan kitabın ancak yarısını yaptım.

Refail alizade sonlu matematemik:
Bundan da çok az yaptım.

Lise olimpiyat soruları kitabından da hoca ödev veriyor yapıyoruz elimizden geldiğince.

Hoca seneye de devam edeceğiz diyor fakat ben 1. aşamayı geçip seneye 2. aşamaya odaklanmak istiyorum. Sizce bu durumda yapılabilir mi? Neye ağırlık vermem lazım? Kombinatoriğim kötü ve analiz ve geometrim gayet iyi. Sayılar teorisi ise iyi denilebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı