Batarya Değişimi Ve Ekran Değişimi Garanti Kapsamına Girer Mi?

Exinie

Kilopat
Cihazın pili son zamanlarda çabuk bitmeye başladı, batarya sağlığı %92 olarak gözüküyor. Bu cihazı benden önce babam kullanmıştı son parlaklıkta + güç tasarrufu kapalıyken. Peki batarya değişimi için garantiye götürsem hiçbir ücret almadan değiştirirler mi? Ayrıca ekranımda "Ghost Screen" sorunu var onun için de ekranın değiştirilmesini istiyorum, bu değişim için de ücret alırlar mı?

Gönderip denemekten zarar gelmez eğer sana sorun olmayacaksa. Ghost screen Samsung'da değişim yapılıyor mu bilmiyorum. Yapmayabilirler. Batarya içinde aynı şekilde sorun yok deyip gönderme olasılıkları var. Zamanında batarya olayı basima geldi ondan diyorum. Ücret olayına gelirsek, direk ücret kesmiyorlar önce seni arayıp soruyorlar. İşte böyle böyle hani ücret karşılığında yaptırmak ister misin tarzında senin onayinla yapıyorlar yoksa ürünü geri gönderiyorlar.

Iki gün önce J7 telefonun ekranında beyaz parlak nokta(bir nevi ölü pikselmiş) sorunu sebebiyle Izmir'de Samsung yetkili servisine götürdüğüm cihazın, garantisinin bitimine 2 ay kalmasına rağmen, garanti kapsamında ekran değişimini sorunsuz olarak yaptılar. (Tabi cihazda vuruk, kırık, herhangi bir şey yoktu.) Batarya için bir şey diyemem ama bildiğim kadarıyla batarya veya güç sorunlarında, kullandığınız şarj aletini de istiyorlar.

Bataryayı değiştireceklerini sanmıyorum. Ne Samsung' dan nede senden kaynaklı bir durum. Kullanım sonucunda batarya sağlığı düşüyor. Ekran için gönderip şansını deneyebilirsin.

Samsung garantiliyse koşulsuz tamir etmesi gerekiyor. Umarım bir bahane bulmazlar, Android markalarının garantilerine pek güven olmuyor. Samsung Türkiye garanti konusunda çok çok iyi değil diğer ülkelerdeki servislerine göre. Mutlaka garantiye başvur, kullanıcı hatası falan derlerse THH'ye başvur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı