Bataryasız laptop kullanımı

Yenilmez38

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.

Casper, nirvana laptop'u kullanıyorum. Sürekli evde kullandığım için bataryasız kullanmam ne derece doğrudur? Bu konu hakkında beni bilgilendirebilirseniz sevinirim.

Ayrıca laptop'un üzerinde çıkartma var, çıkartmada HDD ANTİ ŞOK KORUMA SİSTEMİ yazısı var. Bu ne anlama geliyor? Elektirik kesildiğinde yada birden elektirik akımı fazla geldiğinde laptop'a zarar vermesini mi engelliyor?

Ben de dükkandaki laptopun bataryasını söktüm. Bir kaç kere elektrik de kesildi ama bir şey olmadı şimdiye kadar. Bakalım ne olacak.

Anti Şok koruma genelde şöyle çalışır: cihazın içinde bir algılayıcı vardır. Cihaz düşmeye başladığı anda sabit diske bu durum iletilir ve disk saniyenin binde biri bir sürede okuma kafasını park eder ki disk yüzeyi ile çarpışmasın.

Ayrıca daha önceden yazmış olduğum bir bilgilendirmeyi buraya da ekliyorum.

"Halk arasında yanlış bilinen bir durum mevcut. Yeni alınan Notebook bataryalarını kullanmayıp çantalarında tutmaktalar işte burada yapılan hatalı. İçinden akım geçmeyen batarya ömrü kısa olur. Batarya ömrünü uzun tutmak için izlenecek yolu söyleyim. Batarya tam dolduktan sonra fişten çekilip pil ile kullanılmalıdır. Batarya şarjının bitmesine yakın tekrar fişe takılmalıdır. Böylece içinden akım geçen ve şarj / deşarj olan batarya daha uzun ömürlü olur."

Ya adaptörü hiç sökmezsek? Malum internet üzerinden sipariş alıyoruz bilgisayarın şarjı biter de farketmezsek külli zarar :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı