Battle Knights İncelemesi

Oyunu @Aeklink hocamın gönderdiği kupon ile aldım, buradan teşekkür ederim.

İncelemeye başlayalım.

Battle Knights Nedir?
Pixel Art macera oyunudur. Anladığım kadarıyla düşük bütçeli bir ekip tarafından yapılmış. Özel olarak eleştirilerim var.

Grafikler
Demiştim oyun pixel diye. Bence çok hoş olmuş. Direk Mario’yu hatırlattı bana.

Oynanış
Baya basit. İleri, geri, zıpla, kalkan, saldır, bu kadar.

Modlar
Birden fazla modu var. Birisi hikaye modu, diğeri kapışma modu. 1-2 mod daha vardı ancak denemedim. Hikaye üzerinden gittim.

CO-OP
Hikaye modunu arkadaşlarla oynayabiliyoruz ancak aşırı büyük bir sıkıntı var. Oyunda kontrol tuşlarını atayamıyoruz. Ve ikinci karakter numpad ile yönetiliyor. Ama benim klavyem TKL. İkinci oyuncuyu oynatamadık.

Efektler
2 tane efekt var. İlkinde oyun normal bir halde. 2. efektte ise tüplü bir televizyondan oynuyormuşuz gibi bir halde. Ben beğendim.

Gelişmek
Oyun içerisinde altın buluyoruz. Bu altınlar ile karakterimizin can, kalkan vs özelliklerini geliştirebiliyoruz.

Zorluk
Zor. Oyun süresi uzasın diye saçma şeyler yapmışlar. Gereksiz bir zorluk var.

Düşmanlar
Birkaç çeşit düşman var. Gördüklerim gulyabani (ben benzettim), inek adamlar, hayaletler, lazer atan canavarlar, yarasalar, sineğe benzeyen canavar, kurbağalar, sümüklü böceğe benziyen yaratıklar.

Harita
Oyunda hangi bölüme girceğimizi gösteren bir harita var. Mesela mavi bölüme bakıyoruz, sen beyaz bölüme bakmak istiyorsun. Oyun bir anda seni bu yol tehlikeli diye bir mape atıyor ve beyaz bölgeyi geçmek için o bölümü geçmen gerekiyor. Biraz değişik olmuş ama sevdim.

Fiyat
6 TL’cik. Kupon ile 3 TL’ye aldım ben.

Peki Alınır mı?
Alınır. Bu tarz arada girmelik bir oyun istiyorsanız size göre.
Battle Knights on Steam
İncelemenin sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederim. :)

Elinize sağlık. Öyle bir anlattınız ki benim de alasım geldi. İndirime girsin bakalım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buyrun hocam 1 saatlik oynanış videosu da varmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı