Battle.net'te sürekli bağlantı kesiliyor ve Call of Duty oyunları oynanmıyor

Makaleler
25
Battle.net ve Call of Duty oyunlarında çözülemeyen bir sıkıntım var. Şu anlık sadece Battle.net ve Online bağlantı isteyen güncel CoD oyunlarında denk geldim sıklıkla.

Battle.net Launcher'ı kullanırken sık sık belli bir saniye sonra uygulama sürekli reconnect atmaya çalışıyor bu şekilde:

Ekran görüntüsü 2024-05-20 033040.png

2. ise hangi CoD oyununu oynadığım fark etmiyor, aşağıdaki fotoğraflarda Cold War oyununda gösterdim. Oyun bir süre sonra kafasına göre oyundan atıyor, ister bir anda ister birkaç dakika sonra fark etmiyor. Yukarıda Battle.net'te yaşadığım sorunla bir bağlantısı var muhtemelen. Oyunda 2 tür hata aldım, ikisini de paylaşacağım.

İlk hata:

Ekran Görüntüsü (24).png

2. hata:

Ekran Görüntüsü (25).png

Denediğim yöntemler:
Wi-Fi adaptörü kullandığım için adaptörün sürücüsünü güncelleme
Modemi kapatıp açma
Modemi komple sıfırlayıp tekrardan kurma
Bilgisayara format atma
Windows güvenlik duvarından Battle.net ve CoD oyunlarına izin verme

Bu sorunu ya mobil internetim ile çözebiliyorum ya da PC'ye VPN kurup bağlanırsam ev internetiyle de çözülmüş oluyor. VPN'i sürekli kullanma imkanım olmadığı için kalıcı çözüm olmuyor. İnternetten kaynaklı bir sıkıntı olduğu kesin ama modemden bununla alakalı bir ayar mı var bilemiyorum. Normal ev internetiyle de bazen çözülmüş oluyor, kendi kendine bıraktığım zaman bir dönem sorunsuzca problem olmadan oynatıyor sonra tekrar aynı sıkıntıyı yapmaya başlıyor. D-Smart VDSL internet kullanıyorum. Yardımınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Battle.net ve Call of Duty oyunlarında çözülemeyen bir sıkıntım var. Şu anlık sadece Battle.net ve Online bağlantı isteyen güncel CoD oyunlarında denk geldim sıklıkla.

Battle.net Launcher'ı kullanırken sık sık belli bir saniye sonra uygulama sürekli reconnect atmaya çalışıyor bu şekilde:

Eki Görüntüle 2200039

2. ise hangi CoD oyununu oynadığım fark etmiyor, aşağıdaki fotoğraflarda Cold War oyununda gösterdim. Oyun bir süre sonra kafasına göre oyundan atıyor, ister bir anda ister birkaç dakika sonra fark etmiyor. Yukarıda Battle.net'te yaşadığım sorunla bir bağlantısı var muhtemelen. Oyunda 2 tür hata aldım, ikisini de paylaşacağım.

İlk hata:

Eki Görüntüle 2200040

2. hata:

Eki Görüntüle 2200041

Denediğim yöntemler:
Wi-Fi adaptörü kullandığım için adaptörün sürücüsünü güncelleme
Modemi kapatıp açma
Modemi komple sıfırlayıp tekrardan kurma
Bilgisayara format atma
Windows güvenlik duvarından Battle.net ve CoD oyunlarına izin verme

Bu sorunun tek çözümü ise telefondan mobil internetimle girdiğimde problem çözülüyor. İnternetten kaynaklı bir sıkıntı olduğu kesin ama modemden bununla alakalı bir ayar mı var bilemiyorum. Normal ev internetiyle de bazen çözülmüş oluyor, kendi kendine bıraktığım zaman bir dönem sorunsuzca problem olmadan oynatıyor sonra tekrar aynı sıkıntıyı yapmaya başlıyor. D-Smart VDSL internet kullanıyorum. Yardımınızı bekliyorum.
Hep mi oluyor yoksa arada mı?

Dediğim gibi bir zaman sonra kendi kendine düzeliyor artık ne oluyorsa, sonra bir şey oluyor tekrar aynı şekilde olmaya başlıyor.

Birazcık İngilizce varsa attığım linkteki maddeleri tek tek deneyebilirsiniz.

Özellikle flush DNS'yi denemenizi öneririm.

Wireless ile değil, ethernet kablosu ile internete bağlanın. Tek çözümü bu.

Biraz klişe olacak ama modem resetleyip deneme yapmış mıydınız?

Modem ayarlarınızı komple sıfırladığınız kısmını yeni gördüm.

Modem arayüzünden QoS ayarlarını yapmış mıydınız? Eğer yapmadıysanız şu konu bir fikir verebilir:

İnterneti sınırlamak bende işe yarıyordu üstüne ethernet de kullanmıyordum.

Son düzenleme:
Wireless ile değil, Ethernet kablosu ile internete bağlanın. Tek çözümü bu.

Modem uzakta olduğu için kablo ile bağlanmam zor.

Modem arayüzünden QoS ayarlarını yapmış mıydınız? Eğer yapmadıysanız şu konu bir fikir verebilir:

İnterneti sınırlamak bende işe yarıyordu üstüne Ethernet de kullanmıyordum.

Modemde QoS ayarı maalesef yok.

İnterneti sınırlamak için tavsiyen var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı